Brit kutatók vizsgálataik során arra a megállapításra jutottak, hogy a férfiakat jobban megviseli, ha nincs gyerekük, mint a nőket. A kutatásokból kiderült, hogy a férfiak ugyanolyan arányban vágynak utódokra, mint a nők, ám ha nem sikerül elérni ezt a céljukat, előbbiek sokkal elszigeteltebbnek, lehangoltabbnak és dühösebbnek érzik magukat.
A Brit Szociológiai Társaság Londonban megrendezésre kerülő éves konferenciájára készült tanulmány arra is rámutat, hogy mind a nők, mind a férfiak esetében más-más okok állnak a gyerek utáni vágy hátterében. Míg ugyanis a gyengébb nem képviselőit elsősorban a személyes vágyuk, illetve a biológiai órájuk ketyegése készteti arra, hogy gyereket vállaljanak, a férfiaknál inkább kulturális, társadalmi vagy családi nyomás szerepel az okok között.
A felmérés során a Keele Egyetemen dolgozó Robin Hadley azt tapasztalta, hogy a férfiak 59 és a nők 63 százaléka akart gyereket, ám előbbieknek fele, utóbbiaknak pedig csupán 27 százaléka érezte elszigeteltnek magát amiatt, ha mégsem adatott meg neki egy utód. A depresszió mértékében is nagy eltérések mutatkoztak, a férfiaknál ugyanis 37, a nőknél pedig 27 százalék volt azok aránya, akik a gyerek hiánya miatt lesújtva érezték magukat. Dühöt a férfiak negyede, szomorúságot 56 százalékuk érzett utód híján, nőknél ugyanez az arány 18, illetve 43 százalék volt. Egyetlen egy tekintetben mutattak a nők magasabb arányt, mégpedig a bűntudat terén, ez ugyanis a gyermektelen férfiakra egyáltalán nem volt jellemző, a nőknek azonban 16 százalékára igen.
Mr. Hardley hangsúlyozta, hogy eddig nem sok tanulmány készült ebben a témakörben, pedig az eredményekből jól látszik, hogy a férfiak legalább annyira vágynak gyerekre, mint a nők, sőt őket jobban meg is viseli, ha ez a vágyuk nem teljesül be .
A felmérés során 27 férfit és 81 nőt kérdeztek ki egy online kérdőív segítségével, az alanyok átlagéletkora 41 év volt, 80 százalékban britek voltak, 69 százalékban végezetek felsőfokú iskolát, 69 százalékban dolgoztak teljes munkaidőben és 90 százalékuk volt heteroszexuális.