"A depresszió nem is valódi betegség"
A mai napig sokan úgy gondolják, hogy a depresszió csupán tartós rosszkedv vagy szomorúság, esetleg egyszerű jellemgyengeség. Valójában viszont egy nagyon is komplex mentális betegség, amelynek pszichés és biológiai okai is lehetnek.
Az antidepresszánsok mindig segítenek
A depresszió kezelhető, az orvos gyógyszert írhat fel rá, amely hatással van az agy kémiai folyamataira. Sok ember számára viszont ez önmagában nem elegendő a gyógyuláshoz, és csupán pszichoterápiával kombinálva érhetnek el valódi javulást.
A depresszióból könnyű kigyógyulni
Senki sem lesz szándékosan depressziós - hiba gondolni, hogy a depresszió úgy alakul ki, hogy valaki engedi magán túlságosan elhatalmasodni a gyászt , a szomorúságot vagy a rosszkedvet. Valójában arról van szó, hogy az agy kémiai működése megváltozik valamilyen környezeti vagy biológiai hatás miatt.
Azok lesznek depressziósak, akikkel rossz dolgok történnek
A szomorúság, a boldogtalanság, a gyász olyan dolgok, amelyek az élet természetes velejárói, amelyek miatt valóban érezhetjük kilátástalannak az életünket, és letargikusak lehetünk. Ezek valóban kiválthatnak depressziót, de a betegség olyanoknál is jelentkezhet, akár teljesen váratlanul is, akiknek az életében minden a megszokott mederben zajlik.
A szülők depressziója öröklődik
Akiknek valamelyik, esetleg mindkét szülője depresszióval küzd vagy küzdött, valóban nagyobb az esélyük a betegségre. Ugyanakkor kutatások igazolják, hogy a depressziós szülők gyerekei nem feltétlenül lesznek szintén depressziósak. Az viszont fontos, hogy akiknek a családjában előfordult kedélybetegség, érdemes figyelniük olyan rizikófaktorokra, mint a drog- vagy alkoholfogyasztás .
Az antidepresszánsoktól megváltozik a személyiség
Az antidepresszánsok az agy kémiai folyamataira vannak hatással, nem a személyiségre. Vannak betegek, akik kifejezetten azután kezdik el újra megtalálni magukat, hogy elkezdenek gyógyszert szedni.
Forrás: healthline.com