A legjobb természetes gyógyszerek

Rövid nappalok, kevés fény, hideg, barátságtalan időjárás: a téli hónapokban még az alapvetően nyugodt és jó kedélyű emberek is érzékelhetnek magunkon fokozott szomorúságot, kedvetlenséget, depresszióhoz hasonló tüneteket.

Ilyenkor kevésbé vagyunk aktívak, nincs kedvünk kimozdulni, rosszabbul koncentrálunk, ezzel együtt pedig megnő az étvágyunk és valószínűleg fel is szedünk pár kilót , amitől megint csak nem érezzük jól magunkat. Szerencsére van néhány dolog, amit kipróbálhatunk, hogy egyszerűbben vészeljük át ezt az időszakot.

Fényterápia

A legjobb "gyógyszer" a téli nyomott kedélyre a fény , lehetőleg a természetes fény, ezért töltsünk (világosban) a szabadban annyi időt, amennyit csak tudunk, és engedjünk be minél több természetes fényt a lakásba is. Ezen felül fényterápiás lámpákat is beszerezhetünk - nagyjából egy hét használat után már tapasztalni fogjuk a pozitív hatásokat.

Van, akiket jobban megvisel a téli fényhiány
Van, akiket jobban megvisel a téli fényhiány

D-vitamin

A kevés napfény hatására a szervezetünkben lecsökken a D-vitamin szintje, ami ugyancsak negatív hatással van a kedélyünkre. Ha viszont elegendő D-vitamint viszünk be, attól jobb lesz a kedvünk, erősödik az immunrendszerünk és erősebbek lesznek a csontjaink is. Szedjünk D-vitamint táplálékkiegészítő formájában - de az adag beállítását bízzuk szakemberre, mivel a D-vitamin zsírban oldódik, így lehetséges a túladagolása.

Sport

Számos kutatás bizonyítja, hogy a sport hatékony a depresszió, a szorongás és a kedélybetegség ellen, így fontos, hogy a téli időszakban is aktívak maradjunk. Ha túl hideg van ahhoz, hogy a szabadban mozogjunk, akkor tornázzunk DVD-re, vagy keressünk a neten az érdeklődésünknek és az edzettségi szintünknek megfelelő sportvideót. Ha egyébhez nincs kedvünk, egy naponta 15-20 perc jóga is csodákra képes.

Felismeri a téli depresszió jeleit? Sokakat komolyan megviselnek a téli hónapok. De felismerjük, milyen tünetek utalnak téli depresszióra ?

Vitaminok

Időszakosan a megfelelő vitaminok szedése is jó ötlet lehet, ha fokozottan rossz kedvűnek és levertnek érezzük magunkat. B12, folsav, omega-3 - ezekkel mind érdemes próbálkozni. Előtte mindenesetre beszéljünk az orvosunkkal a számunkra leginkább megfelelő dózisról.

Forrás: rodalesorganicife.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Emlőrák: több ezer életet menthetne meg a korai felismerés

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +5 °C

Éjszaka egyre több helyen lehet számítani pára, köd, illetve rétegfelhőzet képződésére, ezzel párhuzamosan egyre kisebb területen marad derült az ég. Hajnalban északnyugat felől egy hidegfront érkezik, amellyel fokozatosan javulnak a látási viszonyok. Csapadék nem valószínű, legfeljebb szitálás fordulhat elő. A hajnalig gyenge délnyugati szél egyre inkább északnyugatira fordul és az Észak-Dunántúlon, valamint a főváros térségében megélénkül, helyenként erős lökések is lehetnek. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 4 és 11 fok között várható, de a szélvédett tájakon ennél pár fokkal hidegebb is lehet. Fronthatásra napközben nem kell számítani, így a frontérzékenyek tünetei nem valószínű, hogy felerősödnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra