Az év legszomorúbb napja a mai

Január harmadik hétfője az év legszomorúbb napja - legalábbis egy angol pszichológus szerint, aki bonyolult matematikai képlettel igazolta, miért a mai napon jutunk el a mélypontra.

Hogyha rossz napja lenne ma, megnyugtatjuk: ennél rosszabb idén már nem lesz. Legalábbis Cliff Arnall pszichológus szerint, aki néhány évvel ezelőtt egy bonyolult matematikai képletet állított fel arról, hogy melyik az év legszomorúbb napja. A brit szakember január harmadik hétfőjét tette meg az év mélypontjának, amelyben számos tényező közrejátszik a fagyos időjárástól az újévi fogadalom be nem teljesülésén át egészen az ünnepek utáni kiköltekezésig.

Sokféle okból és sokféleképpen jelentkezhet a depresszió. Olyan sok árnyalatban, hogy nem is sikerült felderíteni a folyamat minden elemét, különösen nem a kezdetét. A betegség tüneteiről és kezeléséről az alábbi cikkünkben olvashat!

Hideg van, és elfogyott a pénzünk

A cardiffi egyetem szellemi egészségre szakosodott specialistája szerint január harmadik hétfője, tehát a mai nap az év legnehezebben elviselhető napja. A hétfők alapból népszerűtlenek , korábbi kimutatások szerint a legtöbb ember vasárnap éjjel alszik a legrosszabbul a szörnyű kilátás miatt, hogy másnap megint munkába kell mennie. Január harmadik hétfője azonban mind közül a legrosszabb. Ennek egyik oka az időjárás: a hónapok óta tartó fényhiány alapból erősíti a depresszió tüneteit, a nagy hideg ráadásul ellehetetleníti a kültéri programokat is, így az emberek lakásuk és munkahelyük fogságába kerülnek. Elmúlt már minden olyan ünnep is, ami szerethetővé teszi ezt a zord évszakot, túl vagyunk a karácsonyi szüneten és a szilveszteri mulatságon is.

A mai napot tartják az év legszomorúbb napjának
A mai napot tartják az év legszomorúbb napjának

Az új esztendőt sokan nagy reményekkel indítják, a pszichológus szerint ugyanakkor ezekben a napokban szembesülünk a realitásokkal, hogy a szilveszterkor tett fogadalmakat már meg is szegtük. Ekkor érezhetjük először a decemberi kiadások negatív hatásait is, az ünnepek miatt korábban utalt fizetéseknek kezdünk a végére érni úgy, hogy annak jelentős részét karácsonyi ajándékokra költöttük.

Az antidepresszánsokat már novemberben keressük

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Cliff Arnall lassan tízéves elméletét többen is megcáfolták már. A Time magazin egy korábbi cikkében a legnépszerűbb internetes keresőoldal kulcsszavait vizsgálja, mely szerint a depresszió időszaka nem januárra, inkább november közepére esik minden évben. Évek óta ebben az időszakban keresnek ugyanis rá a legtöbben a depresszió tüneteire, kezelésére. Szintén október végén-november elején keresik a legtöbben az antidepresszánsokat a patikák webes felületein - írta a Time.

Magyarországon a felnőtt lakosság 15,1 százaléka, azaz 1,2 millió ember életében legalább egyszer átesik depresszión, amely hat-nyolc hónapig is eltarthat. Felnőttkorban a nőket kétszer akkora arányban érinti, és az átlagos életkor, amelyben a depresszió kialakul - ma 27-30 év között van -, egyre korábbra tolódik. Az érzelmi élet zavarai a vezető tünetek közé tartoznak, és intenzitásuk széles skálán mozog: az enyhe kedvetlenségtől a mély lehangoltságig. Bővebben az alábbi cikkünkben olvashat a depresszióról !

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra