A JAMA Network Open folyóiratban közzétett tanulmány megállapította, hogy a magasabb napi lépésszám kevesebb depressziós tünettel jár. - írja a CNN.
"Tanulmányunk további bizonyítékot szolgáltat arra, hogy az emberek aktivitásra való ösztönzése, függetlenül a tevékenység típusától vagy intenzitásától, hatékony stratégia lehet a depresszió megelőzésére" - mondta Dr. Bruno Bizzozero-Peroni, a tanulmány vezető szerzője, a La Mancha Egyetem Kutatóközpontjának kutatója.
A kutatás 33 tanulmányt vizsgált meg, amelyekben több mint 96 000 felnőtt vett részt. Az adatok azt sugallják, hogy a depressziós tünetek csökkenéséhez kapcsolódó lépések száma kevesebb, mint gondolnánk. "Általában azt halljuk, hogy jó napi 10 000 lépést megtenni, de itt még 7000 lépés is úgy tűnik, hogy jobb mentális egészséget eredményez" - mondta.
Különösen biztató, hogy a napi lépésszám kis növekedése is segíthet - akár napi 1000 extra lépés is potenciálisan 9 százalékkal csökkentheti a jövőbeli depresszió kockázatát.
További vizsgálatokra van azonban szükség, mivel a kutatás alapjaként használt tanulmányok nagyrészt megfigyelésen alapultak, és az általános népességre összpontosítottak, nem pedig a klinikai depresszióban szenvedőkre. Ez azt jelenti, hogy a kutatók nem tudják megmondani, hogy a lépések befolyásolják-e a depressziót, vagy a depresszióban szenvedő emberek csak kevesebbet mozognak.
"A lépésszám a fizikai aktivitás szebb szóval kifejezett helyettesítője, amelyről következetesen kimutatták, hogy jótékony hatással van a depresszió kockázatára" – tették hozzá a kutatók. "Ennek ellenére emlékeznünk kell arra, hogy a lépésszámok bizonyos mozgásformákat ragadnak meg a legjobban, például a gyaloglást vagy a futást, és kevésbé alkalmasak olyan tevékenységek rögzítésére, mint a jóga."
Válaszd ki azt a teljesítményt, amely a leginkább motiváló a számodra, legyen szó lépésekről, vagy fitness órákról, a mentális egészséggel foglalkozó irodalom következetesen azt sugallja, hogy bizonyos mértékig jobb kevesebbet mozogni, mint egyáltalán nem mozogni.