Az öregség leglátványosabban természetesen a bőrünkön jelentkezik: a ráncok azért alakulnak ki, mert a bőr egyre szárazabbá válik, veszít a rugalmasságából, megereszkedik, és egy idő után már képtelen lesz "visszaugrani" az eredeti állapotába. Ez tulajdonképpen természetes és elkerülhetetlen folyamat, azonban néhány dolog felgyorsíthatja azt.
A túlzott alkoholfogyasztás hatására a szervezetünk kiszáradhat, ez pedig a bőrünkön rendkívül gyorsan meglátszódik. A száraz bőr ráadásul nemcsak öregebbnek látszódik, de a sérülésekre és a túlérzékenységre is hajlamosabb lehet. A túl sok alkohol miatt csökken a szervezetünkben az A- és a C-vitamin, illetve más fontos antioxidánsok szintje, így a sejtjeink fogékonyabbá válnak a sérülésekre. Az alkoholfogyasztás ráadásul olyan bőrproblémák fellángolását is okozhatja, mint például a rosacea .
A mérsékelt alkoholfogyasztás a bőr állapotának is kedvez Az öregedést elsősorban a napsugárzás okozza. Az UV-sugarak elgyengítik és roncsolják a bőr sejtjeit, kiszárítják a bőrt, csökkentik annak rugalmasságát, valamint hiperpigmentációt is okozhatnak. Egy 2013-ban, a Clinical, Cosmetic & Investigational Dermatology című szaklapban megjelent tanulmány szerint a káros napsugárzás a felelős a bőröregedés látható jeleinek 80 százalékáért. Nem szabad elfeledkezni arról sem, hogy a napozás, illetve az UV-sugárzásnak való kitettség jelentősen növeli a bőr daganatos megbetegedéseinek megjelenéseinek rizikóját. A napfény ellen védekezhetünk megfelelő ruházattal, kalappal és magas faktorszámú fényvédő krémmel is.
Egy álmatlanul töltött éjszaka után a legtöbb embernek csak a másnapi kellemetlenségek, a koncentrációs zavarok, esetleg a szemek alatt kialakuló sötét karikák jutnak eszébe, azonban az állandósuló alváshiány jelentős mértékben károsíthatja a bőrünket és gyorsíthatja az öregedést. Ha nem pihenünk eleget, akkor a szervezetünkben megnő a kortizol nevű stresszhormon szintje, és pedig a mikroszkopikus gyulladások fokozódásával, illetve a kollagéntermelődés zavaraihoz vezethet. Ideális esetben 7-9 órát érdemes aludni éjszakánként, de ügyeljünk arra is, hogy ne feküdjünk túl sokat egyik oldalunkon, mert az ráncokat okozhat. Érdemes minél puhább, lágyabb anyagból készült párnahuzatot választanunk, és lehetőleg hetente mossuk ki ezt, mert az arcunkhoz érő, szennyezett ágynemű bőrproblémákat is okozhat.
A cukorban gazdag ételek nemcsak a testsúlyunkra vannak rossz hatással, hanem az öregedési folyamatokat is felgyorsíthatják. Ha túl sok a cukor a szervezetünkben, az roncsolhatja a kollagént és az elasztint, ennek pedig a bőr ráncosodása lesz az eredménye. Ezek a proteinek ugyanis nélkülözhetetlenek a bőr rugalmasságának, simaságának megőrzéséhez. Természetesen a cukrot rendkívül nehéz teljesen kiiktatni az étrendünkből, érdemes azonban csökkenteni például a cukros üdítők és finomított szénhidrátokból készült péksütemények, kekszek mennyiségét.