A kezdeményezéssel egy új globális szervezetet hívott életre, melynek neve Állítsuk meg a Dohányipari Szervezeteket és Termékeket (angol rövidítéssel: STOP), melynek célkitűzése Bloomberg szavai szerint a dohányipar félrevezető taktikáinak és gyakorlatának "agresszív megfigyelése". Az elmúlt évtizedekben a dohányzás visszaszorítására irányuló erőfeszítéseknek - az adók emelésének és a dohányreklámok szabályozásának - köszönhetően mintegy 35 millió életet sikerült megmenteni, ám a dohányipar is tesz erőfeszítéseket, mégpedig elsősorban a fiatalabb korosztályok körében, akiknél ismét terjed a dohányzás .
Az üzletember különösen az elektronikus cigaretták reklámozásában lát veszélyeket, szerinte ugyanis így sok fiatalt sikerül félrevezetni, azt állítva, hogy az e-cigaretták kevésbé veszélyesek mint a hagyományos dohányipari portékák. "- Nem állhatunk félre, amikor a dohányipar félrevezeti a közvéleményt azért, hogy még több embert szoktasson rá a termékeire" - fogalmazott.
Michael Bloomberg jótékonysági szervezetei már korábban is rengeteget áldoztak a dohányzás elleni küzdelemre, 2007 óta egymilliárd dollárt. Az új szervezet létrehozását a dél-afrikai Fokvárosban jelentette be, ahol szerdától a világ több mint kétezer tudósának és politikai döntéshozójának részvételével nemzetközi konferenciát tartanak a dohányzás ártalmairól , amelyen részt vesz az ENSZ Egészségügyi Világszervezetének (WHO) főigazgatója, Tedros Adhanom is.