A fogyasztási szokások megváltozásával olyan hagyományos iparágak is trendfordulóhoz érkeznek, mint a sörgyártás vagy a dohányipar. Ahogy kulcsfontosságú szegmenssé válhat az alkoholmentes sör, úgy a cigaretta helyét is a füstmentes termékek vehetik át - írja a vg.hu a londoni Royal Societyben tartott E-Cigarette Summit konferencián elhangzott tudományos eredményekre hivatkozva.
A szakemberek szerint az e-cigaretta potenciálisan csökkenti a dohányzás káros hatásait a dohányzók elterelésével a cigarettánál kevésbé káros alternatívákhoz. Ehhez kapcsolódóan a konferencián elhangzott, hogy a az Egészségügyi Világszervezet (WHO) jelentése szerint az idén már a világ országainak 56 százalékában hozzáférhetők a füstmentes termékek, az értékesítésükből származó bevétel pedig a 2016-os 8,6 milliárd dollár után ebben az évben a 27 milliárd dollárt is megközelítheti. Enek ellenére ma még csak minden második országban létezik az e-cigarettákra és egyéb, új típusú dohánytermékekre vonatkozó szabályozás.
A lapnak nyilatkozott Germana Barba, a Philip Morris International szabályozási stratégiáért felelős alelnöke, aki szerint a dohányipar radikális átalakulásának lehetünk szemtanúi, mivel a technológia és az innováció ezt a szektort is új alapokra helyezi, akárcsak az energetikát, a közlekedést vagy a kereskedelmet
Az alelnök példaként azt is felhozta, hogy becslések szerint globálisan már tízmillióan tértek át az e-cigarettára, hatmillióan pedig hevítéssel működő dohánytermékekre , ezek a mutatók azonban a többszörösükre nőhetnek, ha az egyes nemzetgazdaságok támogatólag lépnek fel. A szakember szerint a füstmentes termékek térhódítása a közegészségügyi szempontoknak is megfelel.