Az első magyarországi gyermek rehabilitációs centrumában 10 és 18 év közötti függőségi problémákkal küzdő fiatalokat várnak.
Ellátásuk jelenleg nem koedukált, csak fiúkat tudnak fogadni. Azonban már dolgoznak azon, hogy lányokat is fogadhassanak, azonban ez még előkészítés alatt áll, igyekeznek bővíteni az épületet.
Az alábbi problémákkal lehet igénybe venni a rehabilitációs részleget
- drog- és alkoholproblémák
- gyógyszerfüggőség
- viselkedési függőségek (pl. játékszenvedély, szexuális addikciók, internetfüggőség)
A központban a rehabilitációs ellátás időtartama 6 hónaptól 1 évig terjed. A felépülés a teljesen zárt időszakot követően egyre inkább a feladat- és felelősségvállalásra építve halad a teljesebb, egészségesebb, önállóbb életvitel kialakítása felé.
A terápia befejezése akkor történik, amikor a szakmai stáb és az ellátásban lévő fiatal is úgy ítéli meg, hogy a terápia befejezhető. Ilyen esetekben a páciens megkapja a saját záró dokumentációját, és törvényes képviselője kíséretében távozik.
A centrum munkatársai között vannak pedagógusok, gyógyfoglalkoztatók, terápiás segítők valamint ápolók.
A fiatalok pusztán a kíváncsiság miatt is kipróbálhatják a drogot, nem számolva annak akár az életet veszélyeztető akut hatásaival és a hozzászokás lehetőségével. Éppen ezért kell az iskolások figyelmét időben felhívni erre az elkerülhető veszélyre!
Ahhoz, hogy gyermekeinket meggyőző információval láthassuk el vagy észrevegyük a kábítószer-fogyasztásra utaló gyanús jeleket, minden szülőnek tisztában kell lennie a drogokkal kapcsolatos alapvető tudnivalókkal ; megjelenési formájukkal, hatásukkal és a beadáshoz szükséges eszközöket is ismerni kell.
Tudnunk kell azt is, hogy mi a teendő akkor, ha alapos a gyanúnk arra, hogy csemeténk kábítószert használ. Ezen alapvető ismeretek elsajátításához szeretnék segítséget nyújtani a szülőknek. A folytatást itt olvashatja, kattintson !