A passzív dohányos nők körében jóval gyakrabban fordulnak elő termékenységi problémák és vetélések, mint az egészséges környezetben élők esetében - állítják a Rochester Egészségügyi Központ kutatói.
A kutatók összesen 4800 egészséges nemdohányzó nő egészségi állapotát vizsgálták meg. Az eredmények szerint azoknak, akik naponta legalább hat órán keresztül vannak dohányfüstnek kitéve, 68 százalékkal nagyobb az esélyük a termékenységi problémák, valamint a meddőség és a spontán vetélés kialakulására.
A kutatásban részt vevő nők több mint háromnegyede vallotta, hogy élete során volt már olyan helyzetben, ahol huzamosabban is el kellett tűrnie a passzív dohányzás káros hatásait. A nők közel fele olyan családban nőtt fel, ahol a szülők dohányoztak. A résztvevő nők több mint negyven százalékának voltak problémái a gyermekvállalással, illetve szenvedtek el vetélést.
"Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy a passzív dohányzás is veszélyes. A dohányfüst belélegzésének is hosszan tartó káros hatásai vannak, különösen a termékeny korban lévő nőkre - nyilatkozta Dr. Luke J. Peppone, a Rochester James P. Wilmot Rákkutatási Központjának professzora.