Az Index cikke szerint a német kábítószerellenes szolgálat jelezte 1992 decemberében a magyar hatóságoknak, hogy egy ügyük kapcsán rábukkantak egy gyanús miskolci telefonszámra. A magyar rendőrök ezen a szálon elindulva jutottak el a miskolci BBDH befektető kft.-hez, amelyet két magyar és két holland állampolgár alapított egy évvel korábban. Nem mellesleg a holland tulajdonosok egy olyan ismert drogkereskedővel és -csempésszel is kapcsolatban álltak, aki korábban zsarolásért, rablásért és kábítószergyártásért ült börtönben - ez vált gyanússá a német nyomozóknak.
A cég a többi között vegyi anyagok kereskedelmével is foglalkozott, ezért a magyar rendőrök nyomozni kezdtek utána. Kiderült, hogy a BBDH kft. a BorsodChem műveleti laborjában állított elő egy EDMA HCL nevű állatgyógyászati szert. A hatóságok mintát szereztek a készítményből, amelyről kimutatták, hogy valójában egy ismert kábítószer, egészen pontosan egy MDE-amfetamin , amit a droghasználók ÉVA néven ismernek. A házkutatások során végül 54 kilogramm kábítószert foglaltak le az egyenruhások. Ez volt az addigi legnagyobb amfetaminfogás az egész kontinensen!
Csakhogy mire a rendőrség felszámolta az illegális gyártást, már 388 kilogrammnyi drog hagyta el az országot, amihez exportengedélyt is kapott a cég. Ugyan az előállított anyag kábítószernek minősült, amikor azonban a BBDH kft. leadta a rendelést a BorsodChem felé, annak vegyészei nem találták a szer képletét a Magyar Közlöny vonatkozó számában mint kábítószert. Ennek oka, hogy a Magyar Közlönyben a midazolam nevű nyugtató-görcsoldó hatóanyag képletét hibásan MDE-nek rövidítették. A nyomdahiba miatt a magyar nagyvállalat az előállításhoz szükséges engedélyeket előírásszerűén kérelmezte és meg is kapta, végül pedig a Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Minisztériuma is engedélyezte az exportot.