A szervezetünkben a "boldogsághormon", a szerotonin szintjét egyrészt meghatározzák a gyermekkori élményeink és az örökölt tulajdonságok is, ám - egy ír tanulmány szerint - 50 százalékban rajtunk múlik, hogy boldogok vagyunk-e.
Martin Seligman, a Pennsylvania Egyetem professzora szerint az emberek képesek megtanulni, hogyan legyenek boldogabbak, vagy legalább is elégedettebbek. Ehhez csupán néhány alapszabályt kell betartaniuk és mentális gyakorlatot kell alkalmazniuk.
A professzor szerint ezzel ki lehet irtani magunkból a negatív gondolatokat és egy elégedett állapotot lehet elérni. A boldogság "megtanulásához" mindössze 21 nap szükséges, majd további 63 nap ezek begyakorlásához. Ez alatt mentális gyakorlatok segítségével agyunkban "ösvényeket" kell nyitni, amelyeken keresztül a boldogság szokásunkká válik.
A recept legfontosabb összetevője, hogy minden nap nevessünk. Ez ugyanis kémiai reakciókkal arra ösztönzi az agyat, hogy oldja a feszültséget, a stresszt. Aki sokat mosolyok, jobban érzi magát, ráadásul az emberek felé is pozitív üzenetet küld, amit jó eséllyel viszonoznak. Így könnyedén szerezhetünk új barátokat is.
A következő szabály: "Légy kedves az emberekkel", legyenek azok kollégák, a családunk tagjai, vagy épp ismeretlenek az utcán. De a terápia része mások segítése is. Azok az emberek, akik törődnek másokkal, boldogabbak, mint azok, akik csak magukkal törődnek.