Egyes kutatások szerint kapcsolat van a jó közérzet és a mindennapi technológia között.
A BCS - egy az IT alkalmazások vizsgálatát végző intézmény - felmérése alapján igen nagy a kommunikációs eszközök használatának értéke. A felmérés szerint a fejlődő országokban élő nők és az alacsonyabb jövedelemmel rendelkezők állnak leginkább az őket körülvevő technológia befolyása alatt.
A vizsgálat kiderítette, hogy ez a viszony nem erősödik az életkor növekedésével, bármennyire is próbálkoznak egyes országok az idősebb lakosság bevonásával. "Akár fiatal, akár idős mindannyian szociális lények vagyunk és így szükségünk van a telekommunikáció által nyújtott előnyökre" - állítja Paul Flatters kutató. Bár egyes elemezések szerint a technológiának negatív hatásai is vannak, mint például a munka- és szabadidő határainak elmosódása.
A BCS kutatásai kissé ellentmondásos eredménnyel szolgáltak. Bár IT világról megjelent írások egy része határozottan negatív, az emberek mégis ragaszkodnak hozzá. Az egyik lehetséges okot Kathi Kitner az Intel kutatója tárja elénk: "a technológia birtoklása státusszimbólum egyes országokban. Míg a számítógép világszerte az oktatás és műveltség szimbóluma, addig pl. az indiai társadalomban a jólét jelképe is egyben. Hogy a szimbolikus jólét mögött van-e tényleges, az már egy másik kérdés."