A szerelmi kapcsolatok kezdetben általában élvezetesek és izgalmasak, később azonban megszokottá, unalmassá válhatnak. A Wayne Állami Egyetem tanulmánya szerint azok, akik más párokkal is szerveznek közös találkákat, boldogabb és kielégítőbb kapcsolatot alakítanak ki.
Richard B. Slatcher, pszichológus professzor, az egyetem munkatársa a társas- és egészségpszichológia irányában szakosodott. Legutóbbi kutatása arra enged következtetni, hogy a más párokkal eltöltött minőségi idő segíthet javítani a hosszú távú párkapcsolatokon. Tanulmánya, mely a "Mikor Harry és Sally találkozott Dick-kel és Jane-nel: Párok kísérleti jellegű összeboronálása" címet viseli, nemrég jelent meg a Personal Relationships-ben.
A szakember 60 párt vizsgált kontrollált laboratóriumi körülmények között. Szerették volna jobban megérteni, hogy miként jön létre a barátság a párok között, és milyen hatást gyakorol a párok gyengéd kapcsolatára. Minden párt egy másik párral raktak egy csoportba, és közösen kellett válaszolniuk bizonyos kérdésekre. A fele társaság elgondolkodtató kérdéseket kapott, hogy intenzív vita alakuljon ki. A többiek mindennapi, érzelemmentes témákról beszélgettek. "A tanulmányból kiderült, hogy a 'gyors barátság' csoport tagjai sokkal közelebb kerültek azokhoz a párokhoz, akikkel egy csoportba kerültek. Nagyobb valószínűséggel találkoztak velük a kísérletet követő hónapokban. Azt is megfigyeltük, hogy a párok úgy érezték, az új barátság felpezsdítette a párkapcsolatukat is, és sokkal közelebb kerültek a kedvesükhöz" - mondta el Slatcher.
A nehezebb kérdéseket megvitató csoportok több pozitív élménnyel távoztak a találkozóról. Úgy érezték, hogy több újdonságot kaptak ezáltal, és más oldalairól is megismerhették párjukat. Az elgondolkodtató témákról beszélgető párok harmada később is találkozott azzal a férfival és nővel, akivel egy csoportban volt, míg a könnyű kérdések csoportjából senki.