Azoknak a felnőtteknek, akik gyerekkorukban átélték a szüleik válását, sokkal gyakrabban fordul meg később a fejükben az öngyilkosság gondolata, mint azoknak, akik teljes családban nőttek fel.
A Torontoi Egyetem kutatói 6.647 felnőttet vizsgáltak meg, közülük 695-nek még 18 éves kora előtt váltak el a szüleik. A férfiakat és nőket eltérően érintette a sajnálatos esemény. Az elvált szülők gyermekeként nevelkedő férfiak háromszor olyan gyakran gondoltak öngyilkosságra, mint társaik. A válás és öngyilkos gondolatok kapcsolata különösen erős volt azoknál a férfiaknál, akik egyéb stresszt is átéltek gyerekkorukban, például bántalmazást, a szülő függőségét vagy munkanélküliségét.
A válás és önpusztító gondolatok kapcsolata nem mutatkozott jelentősnek azon nők esetén, akiket nem értek további szörnyűségek. A férfiaknál azonban még így is kétszeresére emelkedett a kockázat a szülők korai válása esetén - derült ki a Psychiatry Research hasábjain megjelent tanulmányból. Az eredmények arra utalnak, hogy "a férfiak és nők esetében eltér a szülők válásának és az öngyilkos gondolatoknak a kapcsolata. A férfiaknál a vártnál sokkal erősebb lett az összefüggés, még azt követően is, hogy a szociogazdasági helyzetet, depressziót, szorongást elemeztük" - mondta el a vezető szerző, Esme Fuller-Thomson, a szociális munka fakultánsról, valamint a család-és közösségi orvostan tanszékről. "Az elvált szülők lánygyermekei különösebben nem hajlamosak az öngyilkos gondolatokra, kivéve ha például bántalmazták őket.
A kutatás nem azért készült, hogy pánikot keltsen az elvált szülők körében. Az adatokból semmiképp sem lehet azt a következtetést levonni, hogy a válással öngyilkosságba sodorjuk a gyermekeinket" - nyilatkozta a szakember, inkább arra hívják fel a figyelmet, hogy válás esetén jobban oda kell figyelni a gyermekekre.