Úgy tűnik, nem mindegy, milyen érzésekkel távozunk a munkahelyünkről: ha például létszámleépítés miatt vagy saját elhatározásból tesszük, valószínűleg pozitívabb emlékeink maradnak, mintha komoly problémák miatt rúgtak volna ki bennünket. A San Francisco Állami Egyetem kutatói szerint ez azért fontos, mert exmunkahelyünk iránt táplált érzelmeink segíthetik vagy akár gátolhatják is a munkakeresést .
"Ha valakinek sohasem volt korábbi pozitív munkatapasztalata, akkor annak jelenleg nemcsak munkája nincs, hanem olyan kellemes emlékei sem, amelyek felvidíthatják" - magyarázta Jennifer Tosti-Kharas, a kutatás vezetője.
A kutatásba a tudósok 1200 magas végzettségű önkéntest vontak be, akiknek több mint a fele korábban a pénzügyi szektorban dolgozott. A vizsgálati eredményekből kiderült, hogy azok az önkéntesek, akik még mindig erősen azonosították magukat a céggel, ahol korábban dolgoztak, és nem nehezteltek a volt főnökükre elbocsájtásukért, azok sokkal magabiztosabbak és céltudatosabbak voltak, mint azok, akik negatív érzésekkel távoztak. A magas önbecsülés pedig kulcsfontosságú lehet a munkakeresés folyamata során.
A kutatók szerint ezért aki pozitívan gondol a volt munkahelyére, könnyebben találhat új állást. A tanulmány a oldalain jelent meg.