A mostani vizsgálat során a tudósok több ezer amerikai adatait vizsgálták át, akikről korábban több mint 30 évig gyűjtötték az információkat. Rájöttek, hogy az idősebb felnőttek jellemzően kevésbé elégedettek életükkel, mint a fiatalabb és középkorú résztvevők.
Amikor azonban a tudósok születési idő szerint csoportosítva vizsgálták meg az adatokat, azt látták, hogy minden korcsoportban nőtt az általános elégedettség . A boldogságnövekedés azután is fennállt, hogy olyan tényezőket is figyelembe vettek, mint az egészségi állapot, a szexuális élet, az etnikai hovatartozás és az iskolázottság.
"A 20. század elején, különösen a 30-as évekbeli nagy gazdasági világválság körül születetteknek sokkal nehezebb lehetett a fiatalkoruk, mint a kevésbé zűrzavaros időkben világra jötteknek" - nyilatkozta Angelina Sutin, a Florida Állami Egyetem Orvosi Karának pszichológiai tudományokkal foglalkozó munkatársa. "Ez segíthet megmagyarázni, hogy a többiekhez képest miért voltak kevésbé elégedettek saját életükkel az idősebbek, még a korral járó boldogságcsúcs ellenére is."
A kutatók szerint a vizsgálati eredmények kiemelt fontossággal bírhatnak azoknak a fiatal amerikaiaknak a szempontjából, akik a mostani nehéz gazdasági helyzetben próbálnak boldogulni. "A most a munkaerőpiacra belépő fiataloknak nagy kihívásokkal kell szembenézniük az elhelyezkedést illetően, a munkanélküliség pedig hosszú távon is kihathat az általános kedélyállapotukra. A gazdasági nehézségek ezen kívül nem csak a pénzügyi, de a pszichológiai fejlődés útjában is állhatnak, és hatásukat még a válságot követő évtizedekben is kifejtik" - írják a kutatók.
A kutatás részletes leírása a című tudományos szaklap következő nyomtatott változatában olvasható.