9 tuti tipp az emésztési problémák megelőzésére és kezelésére

Valószínűleg időnként te is megtapasztalod a haspuffadást, a teltségérzetet, vagy más kellemetlen emésztőrendszeri tünetet. A szakértők elárulták, melyik 9 tanács megfogadása segíthet abban, hogy ritkábban kelljen megküzdened ezekkel a panaszokkal.

„Az emésztési problémák számos ember mindennapjait megnehezítik, legyen szó puffadásról, teltségérzetről vagy egyéb kellemetlen tünetekről. A megfelelő életmódbeli szokások kialakítása és betartása azonban jelentősen hozzájárulhat az emésztőrendszer optimális működéséhez – olvasható a kismarosi Málnalevél Patika Facebook-posztjában.

9 tuti tipp emésztési problémák ellen

A következőkben hasznos tippeket és tanácsokat mutatunk, amelyek az emésztési zavarok megelőzésében és kezelésében egyaránt hasznodra válhatnak. A részleteket tartalmazó galéria megnyitásához kattints az alábbi képre!

gallery-image
gallery-icon
Galéria

Mikor fordulj orvoshoz?

Az alábbi esetekben mindenképpen érdemes felkeresned egy szakorvost emésztőrendszeri panaszaiddal:

  • ha az emésztési zavar normális étkezés során is jelentkezik;
  • ha étrendváltoztatás nélkül, akaratlanul is fogyást tapasztalsz;
  • ha az enzimpótlást követően sem enyhülnek a panaszok;
  • ha zsíros a székleted;
  • ha folyamatos teltségérzettel küzdesz.

Autogén tréning: jóval több, mint egyszerű relaxáció
Feszültségektől terhes világunkban az, hogy valaki elsajátít és rendszeresen gyakorol egy relaxációs technikát, kis túlzással annyira alapvető, mint hogy tud írni és olvasni. Az autogén tréning például – jó értelemben vett összetettsége miatt – remek választás lehet. Pszichológussal beszéltük át a módszerrel kapcsolatos tudnivalókat.

Kiemelt képünk forrása: Getty Images

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +15 °C
Minimum: +5 °C

Kelet felől egyre jobban szakadozik, gomolyosodik, csökken a felhőzet, így a változó felhőzet mellett hazánk északkeleti, keleti felén többórás, nyugaton, délnyugaton kevesebb napsütés valószínű. Utóbbi országrészben maradhatnak tartósan borult körzetek. Helyenként - főként a déli tájakon - zápor előfordulhat, délkeleten esetleg zivatar sem kizárt. Az északi, északkeleti szél északkeleten, a Tiszántúlon, illetve a Nyugat-Dunántúlon nagy területen megerősödik, az Alpokalja térségében akár viharossá is fokozódhat. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 19 fok között valószínű, a naposabb keleti tájakon mérhetjük a magasabb, míg a nyugati, délnyugati felhősebb részeken az alacsonyabb értékeket. Hétfőn a hidegfrontra érzékenyeket terheli meg a leginkább az időjárás.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Győr-Moson-Sopron
Legrosszabbul:
Vas
Kezdjük újra