Ezek a leghatékonyabb problémamegoldó módszerek

A pozitív hozzáállás, az elfogadás és a humor a legsikeresebb módszerek ahhoz, hogy megküzdjünk a nehézségekkel - ez derült ki a Kenti Egyetem kutatásából.

Dr. Joachim Stoeber Dr. Dirk Janssen arra kért közel 150 diákot, hogy 3-14 napon keresztül jegyezzék le, milyen kisebb sikertelenségek érték őket, hogyan próbálták meg ezeket kezelni, és a nap végén mennyire érezték elégedettnek magukat.

Egyesek úgy reagáltak a nehézségekre, hogy önmagukat vádolták, másoktól várták a támaszt, haragudtak vagy tagadásba menekültek. Ők nem érezték jól magukat a nap végére. Mások azonban inkább a jó dolgokat próbálták meglátni a helyzetben, és a humort hívták segítségül: ezek a diákok elégedetten zárták a napot.

Egészségkvíz: hosszú életre számíthatsz, ha tudod erre a 10 kérdésre a választ

Dr. Stoeber - aki a perfekcionizmus, a motiváció és a teljesítmény kutatásának szaktekintélye - úgy véli, az eredmények segítséget jelenthetnek mindazoknak, akik a stressz természetét vizsgálják. "Az a felfedezés, hogy a pozitív hozzáállás segít azoknak a diákoknak, akik hajlamosak a tökéletességre törekedni, igen nagy jelentőségű, mivel azt mutatja, hogy még ők is, akik sokszor az elégedetlenek magukkal, bármit is értek el, megelégedést találhatnak, ha a hibáikat pozitív színben tudják látni" - mondta a szakember.

Stoeber azt tanácsolja, hogy a sikertelenségek helyett próbáljunk arra koncentrálni, ami jó volt az adott dologban: például arra, hogy mit sikerült elérnünk, ahelyett, hogy mit nem. "Semmi értelme belemerülni a kisebb bukások felett érzett kesergésbe, mert az csak még mélyebbre húz. Inkább nézzük a helyzet jó oldalát, fogadjuk el, ami történt, és - kis dolog, ám nagyon fontos - tanuljunk meg nevetni rajta."

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Új lézeres kezelés segít a dúsabb hajkoronához

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +7 °C
Minimum: -2 °C

A Dunántúl legnagyobb részén és délkeleten napos idő valószínű, másutt viszont jellemzően borult, párás, ködös időre lehet számítani. A ködös tájakon szitálás előfordulhat. A délies szél az Észak-Dunántúlon élénk lesz, Sopron térségében erős széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet a napos tájakon 8 és 12 fok között alakul, de a tartósan ködös, párás északkeleti tájakon ennél több fokkal alacsonyabb marad. Késő estére -1 és +4 fok közé csökken a hőmérséklet. Kifejezett fronthatás ma nem érvényesül, ezzel együtt a légkörben zajló melegedés melegfronti jellegű panaszokat válthat ki az időjárás-változásokra különösen érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra