Az alább felsorolt ötletek jó úton indíthatnak el minket: ha ezeket hetente párszor elvégezzük, az remek kezdetnek tekinthető.
Nem csak az önbizalmunkat emeli a magassarkú
Keverjük össze az agyunkat!
Váltsunk teljesen más cipőre hetente egyszer, vagy sétáláshoz hordjunk szandált edzőcipő helyet. Ha ez kellemetlen, vegyünk fel egy magassarkút és sétáljunk benne a lakásban. Ha ugyanis olyan cipőben kell sétálnunk, amelyhez nem szoktunk hozzá, az azt jelenti, hogy sokkal jobban kell figyelnünk a koordinációra és emiatt szinapszisaink is jobban működnek majd. Ha ugyanis szó szerint kisétálunk a komfortzónából és a jól ismert mintából, az hosszú távon jót tesz nekünk.
A magassarkú otthoni viselése is frissen tarthatja az agyat
Váltsunk kezet is
Kellett már másik kézzel fogat mosnunk vagy fésülködnünk? Frusztráltak voltunk utána? Helyes. Bármi ugyanis, ami frusztrálttá tesz minket vagy agyunkat jobban megdolgoztatja, az jót tesz nekünk. Váltsunk rendszeresen kezet, amikor fogat mosunk, hajat szárítunk vagy hasonló dolgokat teszünk. Az agy ugyanis hozzászokik a rutincselekvésekhez, ha tehát másképpen csináljuk azokat - például más kézzel -, az új szinapszisokat kezd el működtetni, agyunknak újra fel kell mérnie, hogy miként kell működtetni a felhasznált eszközöket.
Érzékeinket is megkavarhatjuk
Több, rosszul látó állatfaj vadássza le a zsákmányállatot szaglása vagy hallása révén. Nem meglepő módon mindennapjainkban mi is ugyanezen érzékeinkre hagyatkozunk a rutinfeladatok során és képesek vagyunk ezekre hagyatkozni, ha látásunk megromlik . Kössük be tehát szemeinket és próbáljuk meg az ételeket csak illatról azonosítani. Ezáltal ugyanis agyunk sokkal keményebben fog dolgozni. Ugyanezen trükkel megpróbálhatunk felöltözni is: vajon össze tudunk állítani magunknak egy ruhaszettet csak a tapintásuk alapján? Érzékeinkhez agyunk különböző területei kötődnek. Amikor egy olyan érzékre fókuszálunk, amely általában nem kötődik az adott feladathoz, arra késztetjük agyunkat, hogy új módon működjön.
Forrás: prevention.com