Hogy maradjunk egészségesebbek?

Számos döntést hozhatunk egészségünk érdekében, de fontos tudnunk: minél többet akarunk, annál kevesebbet fogunk elérni. Jóval gyakorlatiasabb, ha lépésenként haladunk, így ugyanis folyamatos a haladás, garantáltabb a sikerélmény és sokkal kevesebb a frusztráció. Íme néhány tipp a siker érdekében.

Hogy tudunk hosszútávú változásokat létrehozni? Elfogadjuk azt, hogy hol vagyunk és mik vagyunk és hogy honnan indulunk. Fogyni akarunk? Jobban akarjuk érezni magunkat? Több energiát akarunk? Jobb életminőséget akarunk? A reális célok kitűzése mellett az is fontos, hogy legyenek körülöttünk emberek, akik támogatják elképzeléseinket – ha barátaink nem ilyenek, ideje leszakadnunk róluk és új ismeretségeket szereznünk!

1. Aludjunk többet

Ez a legfontosabb. Az alvás az az idő, ami közben testünk a legjobban képes regenerálódni edzések után és ilyenkor épülnek újra megtépettebb izomszöveteink is. Ha kevesebbet alszunk, mint amennyi tanácsos lenne, kortizolszintünk újra megemelkedik – ez az a hormon, amely elnyomja a fizikai aktivitást, illetve testünk zsírégető folyamatait, valamint éhségünket is fokozza. Ha nem tudunk valami miatt aludni, előfordulhat, hogy a magnéziumhiány tehet erről. Úgyhogy akármennyire is furcsán hangzik – dőljünk ki este 10 körül, ha már otthonmaradtunk.

Az egészséges táplálkozás témájában is nagyon sok - akár egymással ellentétes - tanácsot, szabályt találhatunk, és ember legyen a talpán, aki ezek között igazán ki tud igazodni. Az egészséges táplálkozáshoz egy tizenkét pontos segítséget állítottunk össze, amelyet ide kattintva talál.

2. Együnk okosabban

Okosabb olyat mondani, hogy “zöldségeket is fogok enni mostantól”, mint olyat, hogy “egyáltalán nem fogok szénhidrátot enni semmilyen étkezés során”. Az ilyen végleges elhatározásoktól könnyű eltérni, úgyhogy tervezzünk be egy olyan étkezést is, amely során megszeghetjük a szabályokat: szükségünk van a jutalomra.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

3. Szexeljünk többet

Nemcsak immunrendszerünket javítjuk így, hanem biztosíthatjuk azt is, hogy kevésbé leszünk stresszesek. A női orgazmus például megkétszerezi a női fájdalomküszöböt, mivel fájdalomcsillapító hatása van – mindennek révén pedig még intenzívebben tudunk majd edzeni!

A természetben eltöltött idő is egészségessé tesz

4. Figyeljünk a jelenre

Azaz a “most”-ra, amennyire csak lehet. Lélegezzünk teljesen, mélyeket – ez a lehető legjobb módszer a detoxra. Bármi lehet meditációs, nyugtató jellegű cselekvés: a séta, a jóga , a főzés, a szex… bármi!

5. Variáljuk az edzéseket

Testünk és agyunk is meghálálja azt, ha vegyes ingereket kapunk. A tánc például ideális lehet mozgás helyett is – reggel a konyhánkban úgysem figyeli senki!

6. Töltsünk minél több időt a természetben

Tegyük félre a monitorokat, olvassunk többet! Hanyagoljuk az okostelefonunkat és csak napi egyszer válaszoljunk az emailjeinkre. Próbáljuk kihagyni az életünkből a közösségi médiát . Hasznos munkát általában nem végzünk itt, ellenben rengeteg időt pazarlunk el erre és egy olyan világban süllyedünk el, amely főként arról szól, hogy kinek nagyobb, hangosabb és jobb.

7. Szeressük magunkat, feltétel nélkül…

…mert ha magunkat nem tudjuk, akkor mást sem fogunk tudni feltétel nélkül szeretni. Mások megítélése nemcsak rosszindulatú és káros, de még unalmas és fárasztó is. Ne vegyünk semmit se személyesen, még azt sem, amit kifejezetten nekünk szánnak. A világegyetem hatalmas, a problémák túl kicsik benne.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. A Tiszántúlon és a déli országrészben előfordul havazás, havas eső (észak felé egyre inkább szilárd halmazállapotú a csapadék). Ahol megszűnik a tartós csapadékhullás, ott egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél a Dunántúlon és a középső országrészben időnként erős lesz. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra