A pandémia, illetve bezártság és home office időszakában sokan legfeljebb csak az ismert dalból emlékezhettek a nyolc óra munka, nyolc óra pihenés, nyolc óra szórakozás egyensúlyára, hiszen az otthonléttel a határok összemosódtak, és az egyensúly emiatt megbillent - nem ritkán a nyolcnál jóval több óra munka irányába. Nem meglepő, ha bőven akadnak, akik a kiégés tüneteit észlelik magukon, mások viszont már számolják vissza a napokat, amikor visszatérhetnek az irodába, remélvén, hogy közelebb kerülnek a munka és magánélet egyensúlyának helyreállításához.
Erre nemcsak hazánkban, hanem világszerte is egyre nagyobb figyelem irányul. Mint azt a metro.co.uk írja, nemrégiben a Kisi saját kutatásában 50 nagyvárost elemzett, és felállított egy ranglistát arról, hol a legjobb, illetve hol a legrosszabb a munka és a magánélet egyensúlya. Három szempontra fókuszáltak: a munka intenzitására, a társadalom és intézmények, valamint az adott város élhetőségére. Nem meglepő módon a skandináv fővárosok remekül teljesítettek: Helsinki, Oslo, Stockholm és Koppenhága is a legjobbak között található. Budapest a 32. helyen áll a listán.
A munka és magánélet egyensúlya szempontjából legjobb nagyvárosok
- Helsinki, Finnország
- Oslo, Norvégia
- Zürich, Svájc
- Stockholm, Svédország
- Koppenhága, Dánia
- Ottawa, Kanada
- München, Németország
- Vancouver, Kanada
- Amszterdam, Hollandia
- Sydney, Ausztrália
A legrosszabbul teljesítő városok között az első három a Távol-Keleten található. A kutatást jegyző cég szerint itt a leginkább stresszesek az emberek, és a kiégés tüneteit is sokkal többen tapasztalják magukon, mint a fent említett városokban.
A munka és magánélet egyensúlya szempontjából legkevésbé előnyös városok
- Hongkong
- Szingapúr, Szingapúr
- Bangkok, Thaiföld
- Buenos Aires, Argentína
- Szöul, Dél-Korea
- Tokió, Japán
- Houston, Egyesült Államok
- Kuala Lumpur, Malajzia
- Calgary, Kanada
- London, Egyesült Királyság