Egy sportoló legnagyobb álma, hogy a világ legjobbjává váljon az adott területen, ebbe pedig hihetetlen mennyiségű energiát, időt és pénzt sem sajnál befektetni . Azoknak a kiváltságosoknak, akik egy olimpiai aranyéremmel a nyakukban léphetnek fel a dobogó legfelső fokára, ez az álom valóra válik. De mi lehet a következő lépés az után, hogy életünk elsődleges célja megvalósult? A siker feldolgozásának kulcsa a kudarcélményhez hasonlóan az, hogy az adott személy új célokat tudjon kitűzni maga elé, újabb útvonalat jelöljön ki.
„Mint a GPS-nél, újra kell tervezni, hiszen megváltozik a sportoló élete: a tanulmányai, a magánélete, a családi élete, pénzügyi helyzete, amikhez alkalmazkodnia kell. Ezt ugyanúgy meg kell komponálni” - nyilatkozta az InfoRádió Aréna című műsorában Lénárt Ágota sportpszichológus. szakirodalom „jézusmária, győztünk”-szindrómaként emlegeti azt, amikor egy sportoló a csúcsra feljutva körülpillant, és rádöbben, hogy nincs következő életcél, amire előre tervezhet, amit meg kíván valósítani.
Lénárt Ágota elmondta, volt, hogy egy újdonsült olimpiai bajnokkal hetekig arról beszélgetett, hogyan fogja kialakítani az új életvitelét, melyik versenyt vállalja be, készül-e a következő olimpiára, hogyan alakul az élete azon a magasabb szinten, ahova feljutott.
Forrás: Inforadio.hu