Mikor Whitney Houston februárban meghalt, az az énekes Facebook oldalát is felforgatta. A rajongók ugyanis már a közösségi médiákon keresztül is kifejezik gyászukat, részvétüket, megosztják egymással, hogyan éreznek.
Richard Harris, a Kansas Állami Egyetem pszichológus professzora már számos szempontból tanulmányozta a tömegkommunikáció pszichológiai hatását és úgy véli, sokan hasonló kapcsolatot "építenek" a médiából ismert karakterrel, mint egy valós életből ismert személlyel. Ezt a jelenséget paraszociális kölcsönhatásnak nevezik és leggyakrabban hírességek és rajongóik között fordul elő. Harris szerint erre jó példa a Jóbarátok című sorozatot, ami tíz évig futott a különböző csatornákon.
Az ismert sorozat hat barát történetét követte éveken keresztül, akiknek az életéről mindent tudhattunk "Sokan valószínűleg több időt töltöttek a szereplőkkel, mint a valódi barátaikkal. Persze nem álltak kapcsolatban velük, hiszen ez egyoldalú kapcsolat" - fűzte hozzá a professzor. Ezért nem meglepő, ha az emberek a filmbéli karakterek halálát is közelinek élik meg.
Harris szerint főként a jól megírt drámai szereplővel azonosulnak a nézők, aki alapvetően jó ember. Ilyen szereplő vagy egy híresség esetében az illető halála is mélyen érinti őket. Elég, ha csak Diana hercegnő, Michael Jackson vagy John Lennon halálára gondolunk, az emberek szinte úgy élték meg a gyászukat, mintha egy családtagjukat vesztették volna el.