Mindhárom szektorban dolgozók legalább négy bögre kávét isznak naponta - a blog felmérése szerint,a mely arra volt kíváncsi, kik a legnagyobb kávéfüggők. Utánuk következnek (bár nem sokkal) a vízvezetékszerelők, a kereskedők, az egészségügyi dolgozók (nővérekkel együtt), az üzleti vezetők, a tech supportosok, az eladók, majd a sofőrök. Ahogy a kutatás készítői hozzátették, a kávéivás a foglalkoztatási ipar alapterméke.
A kérdés nyilván adja magát: mekkora kávémennyiség számít még egészségesnek? A sokak által kedvelt italban van kálium, magnézium, niacin és B-vitaminok, valamint ez sokak étrendjében az egyik legnagyobb antioxidáns-forrás. Akik még tejet is szeretnek beletenni, azok kalciumhoz és D-vitaminhoz is jutnak. Az viszont biztos, mindenkinél megvan az a határ, ahol a kávéfogyasztás már káros, bár ez a határ mindenkinél más.
A kávé nagy mennyiségben fogyasztva ismert tüneteket produkál: a több kávét kell fogyasztani ahhoz, hogy egyáltalán ébren maradjunk, onnantól kezdve meg egy olyan végtelen hurokba futunk bele, aminek tényleg az alvásciklusunk issza meg a levét.
Az orvosi vélemények eltérőek: míg sokan azt állítják, hogy a napi két erős kávé, reggelre és ebéd utánra elosztva erős, gyomorproblémáktól mentes kombinációt jelent, mások úgy vélik, napi négy kávé elég előnyt tud jelenteni mellékhatások vagy más problémák nélkül: természetesen ez függ a szervezetünktől, kávétoleranciánktól és aktuális állapotunktól is. Igaz, amíg nem vagyunk tőle túlságosan hiperaktívak, nem vagyunk álmatlanok és nem fáj tőle sem a fejünk , sem pedig a gyomrunk, addig nincsen okunk aggodalomra. Se.