Táppénz nem jöhet szóba
A munkajogi szakértő arról is beszélt, ez egy vis maior helyzet, hiszen a munkavállaló önhibáján kívül nem tud munkába állni. Ilyenkor a munkáltató dönthet úgy, hogy a kiesett időre a felek megállapodása alapján munkabért számol. Betegszabadság, így táppénz nem jöhet szóba, a munkáltató ugyanis nem jogosult arra, hogy ezekről döntsön.
Kollektív szerződés (ksz) rendezhetné ezt a kérdést, azonban Viszló Lászlónak nincs tudomása olyan ksz-ről, amely az egészségügyi karantén idejére járó díjazást, munkabérkifizetést tisztázza. A munkajogász közölte: a magyar jogrendszerben nincs az egészségügyi karanténra vonatkozó munkajogi szabály, ez egy új helyzet, amely - véleménye szerint - a későbbiekben szabályozást igényel.
Karantén: önként vagy kényszerből
Az új típusú koronavírus terjedése miatt egyre több helyen rendelnek el karantént, Olaszországban például két, a fertőzés gócpontjának tartott tartományt vontak vesztegzár alá, de van, aki önként bújik el a világtól egy bizonyos időre. Korábbi cikkünkben írtunk egy olasz politikusról, aki az után vonult önkéntes karanténba, miután kiderült, hogy egyik munkatársnője megbetegedett. Attilio Fontana közösségi oldalán, videóüzenetben jelentette be, hogy két hétre bezárkózik a lakásába, a felvételen szájmaszkot viselt.