Hogyan flörtöljünk alkohol nélkül?

Valóban kell az alkohol, ahhoz, hogy legyen bátorságunk a flörtöléshez? A német Focus Online most ennek járt utána.

Szinte állandó program a buli estéjén, hogy a fiatalok indulás előtt még isznak valami alkoholt, amire még ráerősítenek a helyszínen is. Mint mondják, "bátorságot merítenek", hogy könnyebben kezeljék az izgalmas szituációkat, könnyebben menjen a flörtölés. De tényleg kell ez? A Focus Online szakértője elmagyarázza, hogy miért nincs szükség az italra.

"Mindannyian kerülünk olyan szituációba a társas érintkezés során, amikor testi és lelki állapotunk egy csapásra megváltozik" - magyarázza Regina Tödter, az újság szakértője. Hirtelen izzadni kezd a tenyerünk, dobogni kezd a szívünk, vagy torkunkon akad a szó, ha olyan lánnyal/fiúval kezdünk el beszélgetni, ismerkedni, akit meg szeretnénk hódítani.

A legújabb kutatás kimutatta, hogy az emberek általában nem ismerik fel a Kattintson a folytatásért! Biztos jól csinálom, amit csinálok? Vajon mit kell tennem, hogy ne kapjak kosarat? Ezek a kérdések a lelkiállapot mozgatórugói. A helyzet hasonló stresszt idéz elő, mint ha tömeg előtt kellene beszédet tartanunk, vagy ha vizsga előtt ülünk a folyosón, ha fizetésemelésről szeretnénk beszélni a főnökünkkel, és ha egy vadidegen fickóval kell rendeznünk a hirtelen támadt nézeteltéréseket.

Az ilyen helyzetekben nagyon nem szeretnénk hibázni, ezért mindenki higgadt akar maradni, annak ellenére, hogy a torkában dobog a szíve, és nem tud másra gondolni, csak hogy el fog szúrni valamit. És mivel lehet a legkönnyebben elérni, hogy lazábbak legyünk? Hát persze, egy kis alkohollal.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ezért az ilyen feszült szituációk előtt és után irány a bár, a kocsma vagy a kávézó, és rendelünk valami erőset , hogy megnyugtassuk magunkat. A dolog pedig a legtöbb esetben működik is, már pár korty után. Ha megállnánk itt, nem is lenne semmi gond.

Iszunk valamit? Csak hogy könnyebben induljon a beszélgetés? Addig rendben is, hogy bátrabbak és magabiztosabbak leszünk, egyben lazábbak és jópofábbak is, bár nem feltétlenül üdvözlendő dolog, ha csak ittasan vagyunk azok. Az alkohol azonban nem csak a szövegünket teszi jobbá, hanem sajnos rengeteg káros hatása van a testre és a pszichére, amellyel nem is vagyunk tisztában.

A jófejség ugyanis rövid időn belül önhittségbe csap át, és már nem leszünk urai mondatainknak, mozdulatainknak és érzékeinknek sem - még akkor sem, ha ezt hisszük. Az alkohol hamar a fejünkbe száll, össze-vissza kezdünk beszélni, nem tudunk a dolgokra koncentrálni, és a lecsukódó szemeken sem az érdeklődést látja a partner.

Valóban kell az alkohol, ahhoz, hogy legyen bátorságunk a flörtöléshez

Az alkohol ezen kívül kifejezetten rossz hatással van az alvásra, reggel pedig csúnya másnapossággal ébredünk, ami akár az egész napunkat tönkreteheti. És nem csak azért, mert reggel, valaki mellett felébredve realizáljuk, hogy ez a fiú/lány tegnap este még sokkal jobban nézett ki. Az alkohol olyan szituációkba sodor miket, amibe amúgy nem mennénk bele.

Az alkohol eltörli bennünk azt a gátat is, amire pedig szükségünk van. Pedig nincs semmi gond a kezdeti visszafogottsággal az ismerkedés során. Kifejezetten jót tesz egy kibontakozó - akár komoly - kapcsolatnak, ha a másik nemcsak részegen tűnik érdekesnek, érzékenynek, empatikusnak, és bizonyos értelemben rejtélyesnek is. Ez fenntartja az izgalmat.

És valamennyire mindannyian visszafogottak vagyunk, bármennyire is dívik az önzés és az exhibicionizmus az egyébként is egocentrikus machók között. Viszont ha nem iszunk, akkor a másik is komolyabban fog venni bennünket, és mi is könnyebben levetkőzzük ezeket a felvett viselkedésformákat.

Tisztában kell lennünk azzal, hogy az izgalmi állapot az ilyen helyzetekben teljesen normális fiziológiai válasza a testnek. Ha ezt tudjuk, akkor kezelni is könnyebben megy majd, és nem kell egyből az alkoholhoz fordulnunk. Így kiküszöböljük annak káros hatásait is. Mit tehetünk akkor?

  • Mielőtt reagálna egy ilyen szituációban, vegyen egy mély lélegzetet, és szedje össze magát. De ne várjon túl sokáig a válasszal (vagy a kérdéssel), nehogy kihagyja a lehetőséget.
  • Legyünk tisztában azzal, hogy a másik pont annyira izgatott, mint mi, és a saját gondolataival van elfoglalva. Alakítsuk a beszélgetést ügyes kérdésekkel, ezzel arra tereljük, amerre szeretnénk.
  • Eleinte mindenképpen hétköznapi, könnyed témákat hozzunk fel (zene, érdeklődés, utazás, könyvek, filmek stb.), gondoljunk arra, hogy a másik szórakozni jött ide, és nem más családi vagy munkahelyi gondjait akarja megoldani.
  • Mutasson érdeklődést, hallgassa meg a másikat, és érdemben válaszoljon rá, hogy ő is tudja, mennyire komolyan veszi a dolgot. Erre manapság nagyon szüksége van az embereknek.
  • Ne foglalkozzon azzal, hogy a beszélgetőpartnere vajon mit gondolhat magáról. Ez a mozdulataiból úgyis kiderül.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.