Azt mondják, ez a nők esetében legtöbbször a rossz lakhatási körülményekre, a férfiaknál pedig a társadalmi támogatás hiányára vezethető vissza. Szakértők szerint az egyedül élőknél gyakoribb a depresszió kialakulásának kockázata, ezért náluk különösen fontos, hogy valakivel kibeszéljék problémáikat.
A tanulmányban mintegy 1700 férfi és nő vett részt, akik átlagéletkora 44,6 év. Különböző életmódi szokásokról, mint a társasági háttér, munkahelyi légkör, tanulmányi, jövedelmi háttér, valamint lakhatási feltételek is kérdezték őket.
A kutatás vezetője, dr. Laura Pulkki-Raback elmondta, hogy az egyedül élőknél nagyobb lehet a szociális elszigeteltség érzése, a bizalom hiánya és a problémáikat sem tudják másokkal megbeszélni, ez pedig növeli a mentális betegségek kialakulásának esélyét.
Eredményeik szerint az egyedül élők 80 százalékkal több antidepresszánst vásároltak, mint társaik. Szakértők szerint azonban a mentális problémák kialakulására való hajlam az egyedül élők esetében ennél jóval magasabb lehet - írja a BBC .