Éjszakai séta az erdőben, óvatosan, lépésről lépésre a sötétben, ahol csak az érzékszervekre lehet hagyatkozni. A toscanai Alto Casentino erdeiben tartott különleges túra vezetője az 57 éves Wolfganf Fasser , aki örökletes pigment-betegségben szenved. A kilencvenes évek elején költözött Svájcból Olaszországba- Zürichben tanulta ki a fizikoterápiát, Assisiben zeneterápiából szerzett diplomát. Kisgyerekekkel foglalkozik, akik fogyatékosak, vagy viselkedési zavarokkal küzdenek.
"Ha tudsz hallani, jobban látsz a sötétben" - mondta, hozzátéve, hogy hozzászoktunk ahhoz, hogy túlságosan megbízzunk a látásunkban. De éjszaka, az erdőben megtanulsz más, kevésbé használt érzékszervedre támaszkodni. Ez egy másik módja "látni" a dolgok lényegét. Wolfgang Fasser felveszi a természet hangjait és terápiás célzattal megmutatja a gyerekeknek. "A vidék hangjainak nagyon fontos hatása van az autista és hiperaktív kicsikre: segít nekik kapcsolatot teremteni" - hangsúlyozta. A terápia során azonban nagyon sok hangszert is használ, fuvolától a tangóharmonikáig, a zongorától a gongig. Minden pácienshez a megfelelő eszközt választja ki.
A módszer eredményes: pár éve egy hiperaktív kisfiú került hozzá, aki képtelen volt leállni, mindent összetört, harapott, rúgott. Ma agresszióját a gond megütésével fejezi ki. Egy autista kisfiú pedig ma már beszél és, bár korábban utálta a harmonikát, most zenél rajta. Fasser több egyesületet is létrehozott és nem csak Olaszországban gyógyít, hanem például két hónapot töltött Dél-Afrikában is.