A koronavírus-járvány megváltoztatta az életünket, hétköznapjainkat, és bizony még a legbelső félelmeinkre is hatással lehet. Erre egy közelmúltbeli kutatás is rávilágít: tudósok 10 hónapon át elemeztek adatokat egy szolgáltatás, a Google Trends segítségével, majd a Psych News Daily-ben jelentették meg eredményeiket. Eszerint idén az Egyesült Államokban az a fóbia , amelyre a legtöbbször rákerestek az interneten, az antropofóbia volt. Ez az összes félelemre történő Google-keresés 22 százalékát tette ki, ami ötszörös emelkedést jelent az előző évhez viszonyítva - emelte ki a New York Post .
Az antropofóbia a szociális félelem egy fajtája, az érintettek pedig rettegnek az emberi társaságtól, illetve a nagyobb tömeget is nehezen viselik el. A tudósok szerint az április 19-25. közötti időszakban azért ugorhatott meg a keresések száma erre a kifejezésre, mert sokan akkor szembesültek igazán a koronavírus veszélyeivel, hiszen akkor ragadtak otthon vagy kerültek karanténba.
Ahány állam, annyi fóbia
További érdekesség, hogy a fent említett tudományos írás szerzői szerint államonként más és más félelmekre kerestek rá a legtöbben. New Yorkban a filofóbia, vagyis a szerelemtől, szeretettől való rettegést írták be leggyakrabban a Google-be, míg Floridában a germafóbia, a kórokozóktól való rettegés vezetett.
A kaliforniaiak fontossági listája élén viszont egészen más állhat, ők ugyanis a nomofóbiára kerestek rá legtöbbször. Ez azt a félelmet takarja, amikor valaki attól retteg, hogy nincs nála a mobilja. New Jersey-ben a sötéttől féltek leginkább, Massachusettsben a kudarctól, Indianában pedig attól, hogy egyedül maradnak.