A legújabb felmérések szerint az amerikai egyetemisták egyszerűen rabjai mobiltelefonjuknak, az internetnek és a különböző társasági fórumoknak és hasonló tüneteket produkálnak mint az alkohol- és drogfüggésben szenvedők.
A Marylandi Egyetemen végzett 200 fős kísérlet során, melyben arra kérték a hallgatókat, hogy egy teljes napig semmiféle tömegkommunikációs eszközt ne használják, 24 óra után többen szorongásra és egyéb elvonási tünetekre panaszkodtak. Egyesek a teljes elszigeteltséghez hasonlították ezt az állapotot.
Bár az Amerikai Pszichiátriai Intézet nem tekinti az internetfüggőséget mentális rendellenességnek, mégis ez lehet a modern élet egyik új szenvedélybetegsége. Egy extrém esetet is közölt a dél-koreai média, miszerint egy család 3 hónapos gyermeke halt meg alultápláltságban, mert a szülők napi 12 órát ültek a számítógép előtt, nevelve virtuális gyermeküket.
Amerikában az elmúlt évben kezdte meg működését a ReSTART nevű központ is, mely a túlzott internet-, videojáték- és elektronikus médiahasználattal küszködőknek próbál segítséget nyújtani. A weboldal több olyan esetre is hivatkozik, ahol hallgatók óriási adósságokat halmoztak fel és lettek elbocsátva az oktatási intézményből függőségük következtében.