A Bristol és a London College Egyetem kutatóinak felfedezése segít megérteni, hogyan lehetséges, hogy ha az immunrendszer egyensúlya felborul, akkor a depresszióra hajlamos emberekben létrejön ez a betegség.
A test kommunikál az aggyal - egészséges immunrendszer tudja fenntartani az elme egészségét - magyarázza az egyik kutató.
Még azon is eltöprenghetünk, hogy nem kellene-e több időt eltöltenünk azzal, hogy játszunk a porban, túrjuk a földet - tette hozzá.
Akkor kezdtek el érdeklődni a Mycobacterium vaccae nevű ártalmatlan talajlakó baktérium hatása iránt, amikor rákbeteg emberek a baktériummal való kezelés után váratlanul arról számoltak be orvosaiknak, hogy jobban érzik magukat, javult az életminőségük.
Amikor alaposan megvizsgálták a kutatók az egerek agyát, kiderítették, hogy a Mycobacterium vaccae működésbe hoz egy sor olyan idegsejtet, amelyek szerotonint termelnek az agyban. A szerotonin-hiányt a depresszióval szokták összefüggésbe hozni, ezért elképzelhető, hogy az egerek hangulata a megnövekedett szerotonin-szinttől javult. (EurekAlert)
fuggetlen.hu