A kétezer, 30 és 45 év közötti felnőtt részvételével készült felmérés szerint 44 százalék fogyaszt rendszeresen alkoholt, egyharmad pedig már azelőtt az ivásra gondol, mielőtt hazaérne. A legtöbben a munkahelyi stressz miatt fogyasztanak alkoholt esténként.
A Drinkaware szakértői szerint bár az alkohol rövidtávon enyhíti a stresszt, hosszú távon komoly problémákat okozhat. Az otthon rendszeresen alkoholt fogyasztó férfiak harmada és a nők majdnem fele saját elmondása szerint többet iszik, mint a napi megengedett maximum adag, ami férfiak esetében három-négy, nők esetében pedig két-három egység.
A megkérdezettek 68 százalékánál mindig található otthon valamilyen alkoholos ital, 71 százalékuk pedig a rendszeres heti bevásárlás során veszi az italt. A résztvevők egyharmada vacsora után a tévé előtt issza meg első italát, negyedük pedig vacsora közben alkoholizál.
"Az alkohol jó megoldásnak tűnhet a stressz enyhítésében, hiszen már napi egy-két ital is segíthet csökkenteni a feszültséget" - nyilatkozta Siobhan McCann, a Drinkaware kampány- és kommunikációs vezetője. "Valójában azonban az ital csak a meglévő problémák számát gyarapítja, hiszen komoly egészségkárosító hatása van és hosszú távon az életminőséget is rontja."
"Az alkohol segíthet elaludni, de csökkenti az alvásminőséget" - tette hozzá Emily Robinson, az Alcohol Concern nevű szervezet kampányigazgatója. "Emellett depresszánsként is működik, mert növeli a szorongásérzetet, aminek hatására még több italt fogyasztunk. Az ördögi kör bezárul és kialakul a függőségi betegség, ami már rendkívül komoly probléma lehet."