A kísérlet részletei során az alanyok három hónapon keresztül kaptak nagy mennyiségű B-vitamint szemben a kontrollcsoport tagjaival, akik csak placebót fogyasztottak. Az eredményeket a Human Psychopharmacology című szaklapban jelentették meg.
Amint arról a tanulmányvezető Con Stough professzor beszámolt, a kísérlet elején a kutatók a hatvan résztvevőt személyiségük, a munkahelyükön feléjük támasztott igények, a hangulatuk, a szorongásuk mértéke, valamint a bennük levő feszültség alapján osztályozták, majd harminc, illetve kilencven nap elteltével mindannyiukat újraértékelték.
"Három hónap elteltével, azok, akik nagy dózisban kaptak B-vitamint, jóval alacsonyabb mértékű munkahelyi stresszről számoltak be, mint amennyivel a kísérlet elején kellett szembesülniük, sőt voltak olyanok is, akik majdnem húsz százaléknyi javulást tapasztaltak e téren, miközben a kontrollcsoport tagjai között semmi hasonlót nem észleltünk" - számolt be megfigyeléseiről a professzor.
Noha ez volt az első ilyen jellegű tanulmány, a húsban, a babban és a teljes kiőrlésű gabonákban egyaránt megtalálható B-vitamin jótékony hatása eddig sem volt ismeretlen a szakemberek előtt, bár a legtöbb ember természetes úton nem jut elegendő mennyiséghez ebből a vitaminból.
A stressz ellen folyamatosan küzdenünk kell: így csökkenteni tudjuk a szív- és érrendszeri megbetegedések, a depresszió és a szorongás kockázatát is. Mindez pedig a munkaadók érdekével is összhangban áll, hiszen köztudomású, hogy egy kiegyensúlyozottabb lelkiállapotú munkaerő jóval hatékonyabb munkavégzésre képes.
Animáció: HáziPatika.com