A tanulmányban szerzőként közreműködő Dr. Ketan Shankardass felhívta a figyelmet arra, hogy amennyiben a súlygyarapodás nem áll le minél hamarabb, később egészségügyi problémákhoz vezethet az utódok életében. "A gyermekkor az az időszak, amikor egymáshoz kötődő szokásrendszerek alakulnak ki, többek között a stresszkezelésre, a táplálkozásra és a fizikai aktivitásra vonatkozóan. Ekkor sajnos visszafordíthatatlan kár keletkezhet, amit csaknem lehetetlen mérsékelni a későbbiekben" - magyarázta a szakértő.
Dr. Shankardass úgy fogalmazott, hogy eddig nem volt egyértelmű a stressz és az elhízás közötti kapcsolat . Szerinte a szülőknek érdemes volna megváltoztatniuk a feszültség esetén tanúsított viselkedést, ami például a táplálkozásra is kiterjed, hiszen ilyenkor több készételt és gyorséttermi fogást vásárolnak az időspórolás kedvéért.
A szülői stressznek közvetlen hatása is van a kicsik viselkedésére, hiszen alkalmazkodási mechanizmusként többet ehetnek és kevesebbet mozoghatnak, vagy pedig a saját stressz-szintjük emelkedésével ugyancsak hozzájárulhatnak a saját súlygyarapodásukhoz.
A torontói St. Michael's Kórház munkatársai a kanadai Gyermekegészségügyi Kutatás során rögzített adatokat elemezték, amely világszerte a legkiterjedtebb vizsgálatok egyike, s a légszennyezettség hosszú távú hatásait vizsgálja a csemeték légzőszervi egészségére vonatkozóan.