Mire jó a labirintus-terápia?

Hogyan járulhat hozzá egy labirintuson való utazás a testi-lelki egészségünkhöz?

A labirintus ősi eredetű mintázat, egy olyan rendszer, melyben a bonyolult utakon keresztül középre juthatunk el. Meglepő módon, ez az "utazás" a testi és lelki egészségünknek is jót tehet, és hozzájárulhat egy nyugodt lelkiállapot eléréséhez.

Tipp Gyökeres életmódváltással - többek között rendszeres meditációval - sikerült kutatóknak visszafordítaniuk az agy elbutulását - a megdöbbentő eredményeket itt olvashatja!

A labirintus nem azonos az útvesztővel: az előbbinél egyetlen út vezet a középponthoz, így különösebben nem kell gondolkoznunk azon, merre is menjünk. A labirintusban való séta, vagyis az az út, míg a bejárattól eljutunk a középpontba, nemcsak fizikai tevékenység - kutatások szerint a labirintusban való séta segíti a relaxációt, nyugtató hatással van ránk, csökkenti a vérnyomást és lassítja a szívverést is. Számos előnye közé tartozik például a fájdalom csökkenése is, de elsősorban a lélekre gyakorolt hatása miatt javasolják a szakemberek.

A labirintusban való séta, míg a középpontig eljutunk, meditációszerű állapotba ringat minket: mivel az útra magára nem kell koncentrálnunk, csak a lépéseinkre, képesek leszünk ellazulni , befelé figyelni, ez pedig segíthet abban, hogy a minket foglalkoztató problémákat más szemszögből nézzük.

Problémamegoldásra is jó a labirintus

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Problémamegoldásra is jó a labirintus

Kutatások szerint a labirintusban való séta során nő a problémamegoldási képesség és a koncentráció , a labirintus-terápia segítségével pedig jobban megismerhetjük önmagunkat. A szakemberek szerint a labirintusba való belépés előtt érdemes megfogalmazni egy kérdést, vagy egy problémát, ami éppen foglalkoztat minket.

A séta során koncentráljunk a lépéseinkre, engedjük, hogy a felesleges gondolatok "kirepüljenek" az agyunkból. Amikor elérjük a középpontot, álljunk meg vagy üljünk le néhány percre, csukjuk be a szemünket, kérdezzük meg magunktól, hogyan is érezzük magunkat. A labirintusból kifelé vegyük elő újra a séta elején megfogalmazott kérdést vagy problémát. Figyeljük meg, hogyan változott a kérdéshez, problémához való hozzáállásunk a séta elejéhez képest.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra