Meglepőnek tartja, hogy kutatók a madárcsicsergés tanulmányozásával töltik idejüket? Pedig nem véletlenül választotta kutatási témájának a madárdalt, illetve annak az emberi egészségre gyakorolt hatását a délkelet-angliai Surrey Egyetem a Guardian .
Ahogy azt Eleanor Ratcliffe, a Surrey Egyetem fiziológusa magyarázza, azt már korábban is kimutatták, hogy a természet hangjai segíthetnek a stresszel szemben, de jó, ha arról is születnek pontos adatok, miféle hanghatások lehetnek ránk jó hatással.
A háromévesre tervezett kutatás első szakaszában a két, fentebb is említett természetvédelmi szervezet önkéntesei fognak erre vonatkozó kérdőíveket kitölteni. Ezt követik a laboratóriumi vizsgálatok, melyeket madárcsicsergés hallgatása közben végeznek majd a vizsgált személyekkel. Ezek között problémamegoldó és kreatív feladatok egyaránt lesznek, ezen kívül a stressz-szintre gyakorolt hatást is mérni fogják a kutatók.
A National Trust ráadásul olyan programot indított el nemrégiben, amelyben arra bátorította az embereket, hogy minden nap hallgassanak öt percig madárdalt, és ezáltal könnyebben szembe tudjanak szállni a depresszióval.