A színkódos módszer lényege, hogy az h üzeneteket tartalmuktól függően különböző színekkel látnák el. A telefonunkon ezért piros színe lenne a negatív, zöld a pozitív tartalmú üzeneteknek, sőt még a semlegeseknek is meg lenne a maguk színe, a kék. A módszert a Portsmouth Egyetem Informatikai Karának kutatói fejlesztették ki azzal a céllal, hogy megkönnyítsék a felhasználók életét.
Szerintük ugyanis így lehetőségünk lesz stresszes nap esetén úgy dönteni, hogy aznap már nem olvasunk el több negatív üzenetet, vagy lehetőséget ad felkészülni a rossz hírek fogadására. "Az alkalmazás tanul a korábbi üzenetekből aszerint, hogy pozitívnak, vagy negatívnak érzékelte azokat a felhasználó" - magyarázta Dr. Mohamed Gaber, az alkalmazás vezető fejlesztője.
Néhány szakértő azonban úgy véli, hogy az ilyen negatív tartalmú üzenetek figyelmen kívül hagyása éppen olyan stresszes lehet, mintha elolvasnánk azokat. Képzeljük csak el, milyen érzés lenne, ha törölnénk egyik negatív tartalmú levelünket, még mielőtt elolvasnánk. Valószínűleg napokig aggódnánk utána, hogy vajon mi állhatott benne.
Pamela Briggs pszichológus szerint azonban a fő kérdés az, hogy mennyire bízhatnak majd meg a felhasználók ezekben a színkódokban, vagyis, hogy az alkalmazás valóban helyesen értelmezi-e majd az információkat. "A tudósok egyre jobban képesek meghatározni az üzenetek tartalmát a különböző nyelvi elemző programokkal, ezért ésszerű azt feltételezni, hogy valamilyen színkódos program életképes lehet ebben az összefüggésben" - fűzte hozzá a pszichológus.