Együnk joghurtot immunrendszerünk védelméért!

Mivel a hidegben könnyebben elkaphatjuk a betegségeket, fontos, hogy bélflóránk rendben legyen, hiszen ez immunrendszerünk megfelelő működésének egyik fontos pillére. Ha bélflóránkat szeretnénk rendben tudni, együnk joghurtot!

Bélflóránk megfelelő működése egészségünk szempontjából egyáltalán nem elhanyagolandó. Fontos szerepe van immunitásunk megőrzésében, a szervezet számára testidegen anyagok kiválasztásában, a kórokozókkal szembeni védelemben, és az emésztésben is. Persze a sor ezzel még nem zárul, de talán ebből is egyértelműen látható, hogy a betegségek elkerülésében igen fontos a szerepe.

Joghurt az egészséges bélflóráért

A téli időszakban sajnos hajlamosabbak vagyunk zsírosabb, nehezebb ételeket enni, melyek megterhelik emésztésünket, bélflóránkat, ezáltal az kevésbé lesz ellenálló. Éppen ezért fontos, hogy megfelelő, rostban gazdag étrenddel, és rendszeres mozgással is támogassuk munkáját. De nem hiányozhat étkezésünkből a joghurt sem!

A joghurt itt felsorolt előnyös tulajdonságai csakis az élő joghurt- vagy baktériumkultúrával rendelkező joghurtokra igazak, a pasztörizált termékekre nem. Sőt! a legjobb hatás elérése érdekében elsősorban natúr joghurtokat fogyasszunk, melyek semmilyen ízfokozót, vagy egyéb adalékanyagot sem tartalmaznak. A joghurtban fehérje, aminosavak, élelmi rostok, pre- és probiotikumok találhatók, melyek mind segítik a bélflóra regenerálódását, megfelelő működését. Elkészítéséhez baktériumkultúrát használnak, amely olyan kémiai vegyületeket tartalmaz, ami csökkenti a bélflórát és az emésztőrendszert érő fertőzések kialakulásának esélyét.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Emésztőrendszerünk ellenségei

Ha emésztőrendszerünk legyengült, érdemes tehát joghurttal támogatni azt. Nem is gondolnánk, életünk során mennyi minden gyengítheti emésztésünket, bélflóránkat. A teljes igénye nélkül nézzünk most néhányat!

  • rendszertelen étkezés, zsíros, nehéz ételek fogyasztása
  • alacsony rosttartalmú ételek fogyasztása
  • vitaminhiány, felszívódási zavarok
  • ételmérgezés, bélproblémák, emésztési problémák
  • gombás fertőzések, megbetegedések
  • stressz, idegeskedés
  • antibiotikum kúra, gyógyszeres kezelések
  • dohányzás

Mivel a joghurt segít immunitásunk megtartásában, így a daganatos betegségek kialakulásának megelőzésében, illetve kialakult betegség esetén annak kezelésében is fontos szerepe van. Egészségünk érdekében tehát akkor tesszük a legtöbbet, ha igyekszünk kiegyensúlyozottan, változatosan étkezni, vitaminokkal és tápanyagokkal ellátni szervezetünket. De a stressz elkerülése és a rendszeres mozgás, a harmonikus családi és lelki élet is legalább ilyen fontosak.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +4 °C
Minimum: -5 °C

Délelőtt nagyobb felhőtömbök vonulnak északnyugatról délkelet felé, emellett hosszabb-rövidebb időre a legtöbb helyen kisüt majd a nap, és az Északi-középhegység területén is javulnak a látási viszonyok. Egy-egy hózápor főként a nap első felében nem kizárt. Délutántól egyre nagyobb területen kiderül az ég, és csökken a csapadék esélye. Az északnyugati szél főként hazánk északnyugati felén erősödik meg, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 1 és 7 fok között alakul. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra