A gyomorégés kellemetlen probléma, és sokszor komoly fájdalmakkal járhat, de szerencsére sokat tehetünk mi magunk is kialakulása ellen. Ha odafigyelünk testünk jelzéseire, és nem eszünk olyan ételeket, alapanyagokat, amelyek megviselik gyomrunkat , máris jó úton haladunk. Az alábbi tanácsok megfogadásával pedig akár teljesen meg is szüntethetik a problémát.
1. Megfelelő mennyiség
A gyomorégés könnyen elkerülhető, ha figyelünk arra, hogy mennyit eszünk. Ne egyszerre együnk nagy adagot, hanem többször keveset. Persze néha nehéz nemet mondani a sok finom falatoknak, de higgyék el, megéri. Ha módjával falatozunk, elkerülhetjük a gyomorégést és a diszkomfort érzést is, ami akár egész délutánunkat, esténket végigkísérheti.
2. Megfelelő étel
Nem csak az fontos, hogy mennyit, hanem az is, hogy mit eszünk. Ha tisztában vagyunk vele, hogy mely ételeket nem bírja a gyomrunk, mondjunk nemet a kísértésnek, és kíméljük meg gyomrunkat az esetleges fájdalmaktól.
3. Desszert
A desszert elengedhetetlen része az étkezéseknek, ám sokszor épp ez okozza a problémát. A csokoládé, a borsmenta, vagy a citrusfélék fogyasztása könnyen gyomorégéshez vezethet. Együnk inkább joghurt parfét, azzal biztosan nem lesz gond.
4. Előételek
Bár az előételek fontos részei az étkezésnek, gyenge gyomorral inkább hagyjuk ki a különleges fűszerekkel és alapanyagokkal készült finomságokat.
5. Koccintás
Az ételek mellé elfogyasztott bornál nincs is jobb, de ha gyenge a gyomrunk, inkább vigyázzunk vele. Minél többet iszunk, annál valószínűbb a gyomorégés kialakulása.
6. Csak nyugodtan
Ha gyorsan eszünk, sokkal nagyobb a gyomorégés kialakulásának a kockázata. Hagyjunk időt az étkezésre, és minden falatot alaposan rágjunk meg lenyelés előtt.
7. Keljünk fel!
Étkezés után nagy a kísértés arra, hogy lefeküdjünk a kanapéra és aludjunk egyet. Ez a legrosszabb, amit tehetünk, így sajnos biztos, hogy nem kerülhetjük el a gyomorégést. Inkább sétáljunk egyet, kiváló alternatíva pihenés, kikapcsolódás gyanánt.