5 tipp, hogyan mondjunk le rossz étkezési szokásainkról!

Rossz szokásai mindenkinek vannak. Nincs is ezzel semmi probléma, egészen addig, amíg egészségünknek kárt nem okozunk vele. Nézzünk most néhány étkezési szokást, amin mindenképpen érdemes lenne változtatni!

Felgyorsult életmódunk, gyerekkori berögződések, és sok más egyéb tényezők miatt kialakulhatnak olyan étkezési szokások, melyek hosszú távon igénybe veszik szervezetünket, emésztésünket , és egészségügyi problémákat okozhatnak. Sokszor észre sem vesszük ezeket magunktól, hiszen már annyira mindennapjaink részévé váltak. Lássuk, melyek a leggyakoribb étkezési hibák és szokások, és hogyan lehet változtatni rajtuk!

1. Gyors étkezés

A felgyorsult mindennapokban étkezéseink is gyorsabbá váltak. Nincs időnk kényelmesen megenni ételeinket, sokszor csak egymás után kapkodjuk be a falatokat anélkül, hogy megrágnánk, vagy az ízüket éreznénk. Pedig, ha gyorsan eszünk, a telítettség érzése sokkal lassabban alakul ki, így hajlamosabbak vagyunk többet enni, mint amennyire valóban szükségünk lenne, és ez hasfájáshoz, rossz közérzethez, gyomorrontáshoz vezethet.

Próbáljunk meg lassítani, és alaposan megrágni az ételeket, mielőtt egy másik falatot vennénk a szánkba. Étkezés közben tartsunk egy 10 perces szünetet, majd kérdezzük meg magunktól, hogy még mindig éhesek vagyunk-e? Csak akkor együnk további adagokat, ha az étkezés után még éhségérzetünk maradna.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

2. Csipegetés innen-onnan

Ismerős, ugye? Mikor gyermekünk vagy családtagjaink tányérján ott marad egy-két jó falat, miért is ne ennénk meg? Pedig így jóval többet eszünk, mint amennyi valójában belénk fér, vagy szükséges volna.

Igyekezzünk ellenállni a csábításnak, és szedjünk inkább kevesebbet a tányérokra, így nem marad maradék, és nem lesz csipegetés.

3. Mindig ugyanazt

Sokan szívesen eszik ugyanazokat a jól bevált ételeket, főleg, ha gyorsan akarnak az asztalra varázsolni valamit. Ha folyamatosan ugyanazokat az ételeket esszük, nagy valószínűséggel kihagyjuk a szervezetünknek fontos tápanyagokat. Mi több, az így kialakult hiány vezet az ételek utáni sóvárgáshoz, hiszen szervezetünk nincs megfelelően táplálva.

Próbáljunk ki hetente egy új receptet, és szerezzünk be hozzá szezonális alapanyagokat, hogy szervezetünket minél több vitaminnal , ásványi anyaggal és tápanyaggal lássuk el!

4. Nassolás

Egy maroknyi mogyoró vagy chips, esetleg egy szelet csokoládé televízió nézés közben, ez talán mindenki számára ismerős. Ennek azonban több köze van a megszokáshoz, mint a valódi éhséghez.

A legkönnyebben ezen úgy segíthetünk, ha átgondoljuk, mit akarunk valójában enni, és azt, az asztalhoz ülve fogyasztjuk el. Ha evés közben másra, és nem az ételre koncentrálunk, hajlamosak vagyunk sokkal többet enni, mint amire szükségünk lenne. Ha ezt sikerül betartanunk, könnyedén elejét vehetjük az esztelen és szükségtelen nassolásnak.

5. Kihagyom a reggelit

Reggel felkelni mindig nehéz, főleg télen, a szürkeségben. Ilyenkor a legtöbben bármire kaphatóak, akár a reggeli kihagyására is, hogy extra 10 percet nyerjenek az ágyban. Ezáltal azonban sok vitamintól és kulcsfontosságú ásványi anyagtól fosztjuk meg szervezetünket, nem beszélve arról, hogy a reggeli energiabevitel befolyással van egész napi teljesítményünkre is.

Egy tál müzli tejjel vagy joghurttal , vagy egy pohár gyümölcslé sokat segít abban, hogy táplálóan induljon a nap, és az elkészítésük sem vesz plusz perceket igénybe.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.