A brit királyi orvostudományi egyetemek akadémiájának friss jelentése szerint valóságos csodaszer a heti ötszöri 30 perces testmozgás, mert csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, a 2. típusú cukorbetegség, a demencia és bizonyos ráktípusok kialakulásának a veszélyét legalább 30 százalékkal. Ugyanakkor a fizikai aktivitás nem mozdítja elő a fogyást - írja a British Journal of Sports Medicine.
Az elmúlt 30 évben a nyugati társadalmakban az elhízás ugrásszerűen megnőtt, de a fizikai aktivitás szintje alig változott. A járványszerű elhízás azonban csak a jéghegy csúcsa, amit a rossz táplálkozás káros egészségügyi következményei alkotnak. A The Lancet folyóirat szerint globálisan a rossz táplálkozás több betegséget generál, mint a fizikai inaktivitás, az alkohol és a dohányzás együttese.
Sokan még mindig tévesen azt hiszik, hogy az elhízás teljes mértékben a testmozgás hiányának köszönhető. Ez a hamis felfogás az élelmiszerlobbinak köszönhető, amely nagyon hasonló módszerekkel dolgozott, mint egykor a dohányipar.
Egy nagy világméretű ökonometriai elemzés kimutatta, hogy 150 cukorból származó kalória 11-szeresen megnövelte a 2. típusú cukorbetegség előfordulási esélyét, mint az a 150 kalória, amely zsírból vagy fehérjéből származik. És ez független a személy súlyától és a fizikai aktivitása szintjétől.
Egy nemrég megjelent kritikai elemzés a táplálkozásról, amely arra a következtetésre jutott, hogy az étkezéssel bevitt szénhidrát korlátozása az egyetlen hatékony módszer, amely csökkenti a British Journal of Sports Medicine .