A forralt bor egészséges változata

Az ünnepi időszak egyik kedvelt itala a forralt bor - így készíthetjük el egészséges módon!

A hideg téli hónapokban különösen jól esnek a forró, fűszeres italok , de a forralt bornak már az illata is az ünnepi hangulatot idézi meg. A tél jellegzetes italának összetevői nemcsak ízük miatt népszerűek, hanem önmagukban is jó hatással vannak az egészségünkre.

Forró italok a téli hidegben - receptekkel Unja már a didergést? Készítse el néhány perc alatt ezeket a szuper italokat, amelyek nemcsak felmelegítik, hanem táplálják is szervezetét a hidegben. Kattintson !

Szegfűszeg

A szegfűszeg tartalmaz egy eugenol nevű anyagot, amely fájdalomcsillapító hatásáról ismert, ezért ízületi panaszokra, köszvényre , illetve a fibromyalgiára is kipróbálható. Kutatások szerint hatékony anyagcsere-serkentő, ezért azoknak, akik túlsúlyosak vagy éppen cukorbetegségben szenvednek, kifejezetten hasznos lehet a fogyasztása.

Fahéj

A fahéjat a középkor óta használja a népi gyógyászat, elsősorban krónikus köhögés és ízületi fájdalmak enyhítésére. Gyógyhatását azóta több kutatás is igazolta: a jellegzetes ízű fűszer segíthet stabilizálni a vércukorszintet, csökkenti a cukorbetegség kialakulásának veszélyét, sőt az agyunkra is jó hatással van.

Az ünnepi időszak egyik kedvelt itala a forralt bor
Az ünnepi időszak egyik kedvelt itala a forralt bor

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Bor

A túlzott alkoholfogyasztás óriási problémát jelent Magyarországon, ezért - bármilyen recepttel készüljön - a forralt bort is csak mértékkel javasolt fogyasztani. Kis mennyiségben fogyasztva azonban több okból is remek hatással van a szervezetre: jót tesz a szívnek, segít megelőzni bizonyos betegségek kialakulását, segíthet a fogyásban, és a kedélyünk is jobb lesz tőle.

Forralt bor: így készítsük egészségesen

A vásárokban árusított forralt bor elsődleges problémája, hogy rengeteg benne a cukor , amellyel sok esetben a fűszerek hiányát és a bor rossz minőségét is kompenzálják. Ha otthon, egészséges módon készítenénk el az italt, használjunk például nádcukrot, de ezt is csak mértékkel, hogy ne nyomja el a többi összetevő ízét! Íme egy recept, amelyet érdemes otthon kipróbálni!

Hozzávalók

  • 1 liter bor (ízlés szerint vörös vagy fehér)
  • 1 rúd fahéj
  • 5 szegfűszeg
  • 2 szegfűbors
  • 8 dkg nádcukor
  • fél citrom, esetleg narancs

Elkészítés

A bort egy edénybe öntjük, hozzáadjuk a fűszereket, majd felforraljuk. Ha már forr, érdemes elzárni alatta a gázt, ha ugyanis tovább hevítjük, a bor is elveszíti jellegzetes aromáját. Vágjuk fel a választott gyümölcsöt (a citrom és a narancs íze is jól illik hozzá), és adjuk hozzá az italhoz. Hagyjuk egy kicsit állni, majd poharakba kiöntve fogyasztható az ital.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +3 °C
Minimum: -3 °C

Általában erősen felhős vagy borult idő várható, majd a délután északnyugat felől vékonyodik, szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben akár estig felhős maradhat az ég. Délelőttig a csapadékzóna az ország nagyobb részén áthalad, addig az északkeleti harmadban még havazásra, dél felé haladva egyre inkább havas esőre, esőre lehet számítani. Délután már csak a déli és keleti megyékben valószínű gyenge intenzitású - legfeljebb vegyes, estétől akár szilárd halmazállapotú - csapadék. Az északnyugati szél főként hazánk délnyugati felén megerősödik, Sopron és a Bakony környékén akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.