Támogatja az immunrendszert
A tormában olyan összetevők találhatóak, amelyek bizonyítottan jó hatással vannak az immunrendszerre. Serkentik a fehérvérsejtek termelődését, így növelik a szervezet védekezőképességét a fertőzésekkel szemben.
Könnyíti az emésztést
A tormában található fitokemikáliák számos emésztőnedveket termelő mirigyet stimulálnak. Nem véletlen, hogy gyakran szolgálják fel zsírosabb húsételek, például csülök, szalonna vagy sültek mellé, mivel ezek megemésztését is megkönnyíti.
Segít a fájdalomcsillapításban
A tormát néha külsőleg is alkalmazzák izomfájdalmak , illetve ízületi fájdalmak csillapítására. Serkenti a bőr vérkeringését, ami csökkenti a fájdalomérzetet és felgyorsítja az izomszövetek regenerálódását. A reszelt tormát keverjük el egy kevés olívaolajjal, és dörzsöljük be vele a fájdalmas részt. Ez az elegy a halánték bőrébe dörzsölve fejfájás-csillapítóként is működhet.
Csökkenti a rákos megbetegedések esélyét
A torma a káposztafélék családjába tartozik, és mint ilyen, egy 2016-os kutatás szerint olyan anyagokat tartalmaz, amelyek segíthetnek megelőzni a rák kialakulását. Ilyen szempontból tízszer olyan hatékony, mint például a brokkoli .
Antibiotikus hatású
A torma sokféle baktérium elpusztítására képes, és segítséget nyújthat az E. coli, illetve a Staphylococcus okozta betegségek legyőzésében. Emellett a gombásodás ellen is hatékony, és húsokat is érdemes pácolni vele, mert megakadályozza, hogy az emésztőrendszerre káros baktériumok telepedjenek meg rajtuk.
Forrás: care2.com