Ha nem eszünk eleget, testünk nem engedi kiürülni a zsírraktárakat , mivel a táplálékmegvonás miatt automatikusan raktározó üzemmódba kapcsol. Ha a szervezet úgy érzi, hogy koplalunk, izomszövetet kezd lebontani, ettől lassul az anyagcsere, és sokkal nehezebb lesz súlyt veszíteni. Ráadásul a közérzetünk is rossz lesz: fáradtnak, kimerültnek érezzük magunkat, szédelgünk, agyunk nem működik megfelelően. A kihagyott étkezések annak az esélyét is növelik, hogy egyszer csak ránk tör a farkaséhség, és alaposan túlesszük magunkat, így mindenképpen figyelnünk kell testünk jelzéseire.
Állandóan az ételre gondolunk
Szinte semmire sem tudunk odafigyelni, mert állandóan azon jár az eszünk, hogy mi lesz az ebéd vagy a vacsora? Ez azt is jelezheti, hogy nem eszünk eleget. Fogyasszunk több fehérjét és rostot, ami segít kordában tartani az étvágyat.
Teljes étkezéseket hagyunk ki
Különösen a reggelit nem érdemes elhagyni, mivel kulcsszerepe van a fogyásban. Akik tápláló reggelit fogyasztanak, kevésbé hajlamosak napközbeni túlevésre. A falási rohamok pszichésen sem tesznek jót, és nagyon gyakran a diéta feladásához vezetnek.
Nem jön meg a menzeszünk
A nőknél a kóros táplálékmegvonás egyik biztos jele, ha a menstruációs ciklusukban változás áll be - rendszertelen lesz, esetleg teljesen meg is szűnik. Ennek gyakran az az oka, hogy a szervezetbe nem jut elég zsír ahhoz, hogy megfelelő mennyiségben termelje a nemi hormonokat.
Sokat fáj a fejünk
A szénhidrátokból származó glükóz nagyon fontos a megfelelő agyműködéshez és energiaszinthez. Ha gyakran fáj a fejünk, szédülünk és gyengének érezzük magunkat, akkor valószínűleg azért, mert túl alacsony a vércukorszintünk. Az állandó fáradékonyság is utalhat ugyanerre, akárcsak a rosszkedv és a gyakori hangulatingadozás.
Forrás: prevention.com