A koronavírus-világjárvány évei után van mit bepótolniuk a vendéglátósoknak Kovács szerint. Ezzel együtt, mint azt az InfoRádiónak nyilatkozva elmondta, a vendéglősök egyelőre óvatosak az áremeléssel, mert szeretnék megtartani a törzsvendégeiket, illetve újabbakat is szerezni. Így aztán az indokolt áremelés alig felét merik bevállalni. Mindazonáltal Kovács szerint az is érezhető, hogy mind a magyar, mind a külföldi vendégek óvatosabban költenek idén.
Az ipartestületi elnök arra is kitért, hogy a hazai közvélemény általában a lángos ára alapján ítéli meg, milyen mértékű volt az áremelkedés a Balaton partján. Szerinte azonban ez már lerágott csont. Példaként a pizzát említette, amely nagyjából ugyanannyiba kerül, mint a lángos, annak árán mégsem csodálkozik el senki. „Az alapanyagok ára körülbelül ugyanaz. Azon senki sem csodálkozik, ha egy pizza 3000 forintba kerül, azon viszont igen, hogy miért 1500-1800 forint egy sajtos-tejfölös lángos, vagy esetleg még ennél is több” – mutatott rá.
A lángosra visszatérve kiemelte, az árat nem is csak az alapanyagok határozzák meg, hiszen abban ki kell fizetni annak a munkáját is, aki vállalja, hogy 40-45 fokban egész nap süssön. Éppen ezért a lángos árát valójában a munkabér vezérli, amelyet a vendéglősnek bele kell kalkulálnia a költségeibe. Ha ezt nem fizetnék ki a vendégek, akkor nem lenne, aki megsüsse a lángost.