Sok rost
A zabkása, illetve a teljes kiőrlésű gabonapelyhek, pékáruk nagyon hasznosak reggelire. Sok bennük a rost, így segíthetnek csökkenteni a "rossz", vagyis az LDL-koleszterin szintjét a szervezetben. Jó még a hajdina és az útifűmaghéj is.
Szterolok és sztanolok
Ezekből a tápanyagokból bizonyos zöldségekben, gyümölcsökben, magokban és diófélékben van a legnagyobb mennyiség. A mandula, a mogyoró, az olívaolaj és a kelbimbó is mind remek választás. Emellett vannak olyan margarinok, narancslevek, joghurtok, amelyekhez már gyártáskor hozzáadják ezeket.
Fokhagyma
A fokhagyma az egyik leghatékonyabb szívvédő fűszernövény, amelyből érdemes minél többet enni, különösen nyersen, sőt akár táplálékkiegészítő formájában is fogyasztani. Ez a szívnek, a vérnyomásnak és a koleszterinszintünknek is nagyon jót tesz. Ha táplálékkiegészítőként akarjuk szedni, előtte konzultáljunk az orvosunkkal, mert befolyásolhatja egyes gyógyszerek hatékonyságát.
D-vitamin
Nagyon fontos a szív egészségéhez, viszont nagyon kevés étel tartalmazza, például a lazac, a tonhal vagy a tojássárgája, illetve tejhez, narancsléhez adják még néha külön hozzá gyártáskor. A D-vitamin olyan vitamin, amelynél érdemes megfontolni, hogy külön is szedjük, de erről, illetve az adagról érdemes szakemberrel egyeztetni.
Zöld tea
A zöld teában lévő hatóanyagok segítenek csökkenteni a stroke és a szívbetegség kialakulásának esélyét. Emellett a tea a bőrnek is jót tesz, sőt kutatások igazolják, hogy hatékonyan segít felvenni a küzdelmet a hasi elhízással is.
Forrás: webmd.com