Víz
A megfelelő folyadékbevitel a máj működésének szempontjából is igen fontos, hiszen segít kimosni a szervezetből a toxinokat és a salakanyagokat. Ráadásul az egész szervezetünk éberebb, aktívabb és energikusabb olyankor, ha tökéletesen hidratáltak vagyunk.
Keresztes virágú zöldségek
Brokkoli, karfiol , bok choy, fodros kel- mind nagyon gazdagok flavonoidokban és karotinoidokban, és egyéb olyan anyagokban, melyek segítenek a májnak, hogy semlegesíthesse a szervezetbe került káros anyagokat. Ráadásul még az allergiaszezonban is jól jönnek, hiszen a tavasszal jelentkező kellemetlen allergiás tünetekkel is segíthetnek felvenni a versenyt.
Sötét színű leveles zöldek
Kel, kelbimbó, káposzta - sok bennük a kén, ami támogatja a máj méregtelenítési folyamatait, és segít a szabad gyökök illetve a káros vegyszerek kiiktatásában. A pitypang is jótékony hatású: a benne lévő taraxacin nevű összetevő stimulálja az emésztőszerveket illetve a zsírbontást, mivel serkenti az epe termelődését.
Tengeri zöldségek
Méregtelenítik a szervezetet, és megakadályozzák, hogy a testünkben felszívódjanak a nehézfémek - már csak emiatt is érdemes például rendszeresen algát fogyasztani.
Csírafélék
Tele vannak enzimekkel és fehérjékkel, amelyek jó hatással vannak testünk valamennyi funkciójára, és rendszeres fogyasztásuk a rákos megbetegedések kialakulását is segíthet megakadályozni.
Fokhagyma
A benne lévő allicin nagy mértékben támogatja a máj méregtelenítő folyamatait, emellett az ösztrogén egyensúlyát is segít fenntartani a szervezetben.
Alma és bogyós gyümölcsök
Ezekben a gyümölcsökben többféle flavonoid található, amely segít felvenni a harcot a szervezetben lévő gyulladásos folyamatokkal. Az alma héjában lévő pektin segít eltávolítani a testből a lerakódott méreganyagokat, a bogyós gyümölcsökben lévő antioxidánsok pedig megküzdenek a szabad gyökökkel és az oxidatív stresszel.
Forrás: rodalewellness.com