A szervezet működésének megvan a napi ciklusa, ami elég nyilvánvaló a legtöbb ember számára. Az sem meglepő, hogy az étkezés mennyisége és az elfogyasztott táplálék jellege is változik a nap során. Normális esetben senkinek sem jutna eszébe például gulyáslevest vagy töltött káposztát reggelizni. De abban ritkán gondolunk bele, hogy elsősorban a tápanyagokat kellene a szervezetünk igényeihez igazítani, s ezért nem csak az a fontos, hogy mit együnk reggelire, de az is, hogy mit ne. Ezúttal lássuk az utóbbiakat!
Gabonapehely
Gyors és kényelmes megoldás, de jó, ha tudjuk, hogy a bolti gabonapelyhek legnagyobb része tele van hozzáadott cukorral , miközben nagyon kevés bennük a rost és a fehérje. Emiatt pedig jó eséllyel reggeli után rövid idő múlva megint éhesek leszünk, és még ebéd előtt nassolni fogunk, ami nem tesz jót a súlyunknak.
Előre csomagolt szendvicsek
Egy sonkás-tojásos, vagy sajtos szendvics remek reggeli lehet, de csak akkor, ha magunknak készítjük el. Az előre csomagolt verziókban nagyon sok a nátrium és az egészségtelen zsír is, ráadásul nagyon ritkán készülnek teljes kiőrlésű pékáruból.
Zöld turmix
Itt szintén az előre csomagolt verziókat érdemes kerülni, mivel általában nagyon nagy mennyiségben tartalmaznak hozzáadott cukrot. Készítsük el inkább otthon, és ügyeljünk rá, hogy mellé még fogyasszunk egy kevés rostban illetve egészséges zsiradékban gazdag táplálékot, például némi olajos magot, vagy teljes kiőrlésű pirítóst.
Ízesített zsírszegény joghurt
A zsírszegény joghurtokból hiányzó ízeket a legtöbb gyártó hozzáadott cukorral pótolja, így aztán egyáltalán nem érdemes őket reggelire fogyasztani, ugyanis vércukorszint ingadozást okoznak, és nem is lakatnak jól. Helyette válasszunk natúr joghurtot gyümölccsel és egy kis olajos maggal, vagy cukormentes müzlivel.
Instant zabpehely
Szintén a benne lévő hozzáadott cukor miatt kerülendő. Ha zabpelyhet, zabkását szeretnénk, ne vegyünk előre csomagolt és összekevert változatot, hanem csak natúr pelyhet , és ízesítsük magunk fehérjeporral, mézzel, aszalt gyümölccsel.
Forrás: prevention.com