Zabkása
A zabpehely és a belőle készült zabkása egészéges és finom, ezért sokan választják reggelire, de nem mindegy, hogy mivel esszük. Ha juharsziruppal fogyasztjuk, vagy a bolti, előre csomagolt verziókat választjuk, amik tele vannak hozzáadott cukorral, akkor a vércukorszintünk ingadozni fog, és nyomottak leszünk. Keverjük a zabkásánkat eritrittel, steviával és egy kis mogyoróvajjal vagy olajos magvakkal, mert így egyenletesen tarthatjuk a vércukrunkat.
Ízesített joghurt
Még ha a zsírszegény verziót választjuk is, jó, ha tudjuk, hogy ezek a verziók is tele vannak hozzáadott cukorral. A legjobb, ha natúr görög joghurtot fogyasztunk gyümölcsökkel és magokkal, amit magunk keverünk össze.
Vörösbor
Legalább két-három óra teljen el a borozás és a lefekvés között, ha pihentető alvásra vágyunk
Bár rengeteg helyen lehet hallani, hogy egy kevés vörösbor naponta még jót is tesz , valójában érdemes óvatosnak lenni a fogyasztásával. Egy-két pohár után lehet, hogy hamarabb elalszunk, viszont kutatások szerint az alvásunk rövidebb lesz és kevésbé pihentető, másnak pedig fáradtabban ébredünk. Legalább két-három óra teljen el a borozás és a lefekvés között, és mindig igyunk mellé vizet, mert az alkohol dehidratál.
Energiaszeletek
Bár sok bennük az értékes vitamin és ásványi anyag, a boltokban kapható energiaszeletek jó része igencsak kalóriadús. Ha nem edzés előtti vagy utáni plusz energiaforrásként, hanem nassként fogyasztjuk, hizlalnak, és a vércukorszintünket is túl hirtelen emelik meg. Mindig nézzük meg a csomagolást, és azt válasszuk, amiben a legkevesebb cukor van.
Kávé
Ha valaki gyakran fáradt, és esetleg még alvásproblémái is vannak, az jobb, ha átgondolja a kávézási szokásait. Tanulmányok szerint délután 3 óra után már nem jó, ha koffeint fogyasztunk, mert a lefekvés és az utolsó kávézás időpontja között legalább hat órának kell eltelnie ahhoz, hogy a koffeinbevitel ne befolyásolja negatívan a pihentető alvást.
Forrás: womenshealthmag.com